Overzicht van eenige Tijdschriften. [Sept. 1913. 2e Bij iedere sectie mitrailleurs moet een goede afstandsmeter aan wezig zijn, 3e Het is noodig veel met scherp te schieten, 4e De mitrailleurs en de patroonkisten moeten in het terrein niet opvallen 5e De opleiding van het mitrailleurpersoneel moet deugdelijk zijn, 6e De mitrailleur-sectiën moeten over voldoende reserve-personeel beschikken. Geen overdreven wenschen. In verband met den laatsten eisch, werd onlangs in een der militaire tijdschriften in overweging gegeven, om met behoud van het vaste personeel, voortdurend onderofficieren en minderen van de infanterie bij de infanterie-mitrailleurs te detacheeren. Ze leeren elkaar dan ken nen en waardeeren en men kweekt een reserve voor de bediening. In een leger van vrijwilligers is dat wel te doen. Nog een studie wordt in deze aflevering afgesloten, n.l. de behande ling van „Het Duitsche ontwerp-veldpionierdienstvoorschrift voor alle wapens" door luitenant "W. Froger. O.a. worden de hindernissen in beschouwing genomen, waarvan het voorschrift zegt, dat ze niet te dicht bij de stelling moeten liggen, want, dat ze dan niet tegen de handgranaten van den aanvaller beschermen. Ea het Japansche voor schrift zegt: Zij moeten zoo dicht bij de stelling liggen, dat men er van uit de stelling handgranaten in kan gooien. Aangezien de verde diger gemakkelijk over een groot aantal handgranaten kan beschikken, zoo meent S., lijkt het Japansche voorschrift doelmatiger. In een naschrift vermeldt S. nog even het artikel van den kap. van den Gen. Staf van Munnikrede, waarop we in de voorgaande aflevering reeds de aandacht vestigden. Is S. het met kap. v. M. eens omtrent het medenemen van zandzakken en de vermeerdering van het aantal schoppen, niet onderschrijven kan hij de meening, dat in de Neder- landsche terreinen geen pikhouweelen noodig zijn. Zoowel na langdurige droogte als in den winter, zoo meent S., zijn die werktuigen terdege noodig. In de Juni-aflevering van dit tijdschrift werd reeds melding ge maakt van de in Nederland gehouden proef met „Mitrailleurs op Motorrijwielen". De le Luit. Bolten, welke deze oefeningen mede maakte, wijdt daaraan thans een meer uitvoerig artikel. S. behandelt daarin ook het taktisch gebruik, dat van het eventueel in te voeren nieuwe wapen zou zijn te maken en meent, dat het vooral in aan merking komt voor indeeling bij de cavalerie en bij de wielrijder compagnieën. In 't bijzonder zou de motorrijwiel-mitrailleur geschikt zijn tot het onder vuur nemen van vliegtuigen, na deze eventueel gevolgd of den weg afgesneden te hebben. 961

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 107