Sept. 1913]. De gevechten bij Sandepu. „Het Ie Leger ondersteunt het Ille bij den aanval op Eau- tai en maakt zich meester van de bij Tschientschaulintsy „en Santcliuitsy gelegen hoogten. Afhankelijk van de hande lingen van de tegenpartij en van de door het He enIIIe „Leger verkregen resultaten, richt het Ie Leger, gesteund „door het Ille, zijn aanval tegen de vroeger door ons bezette, „thans in 's vijands handen zijnde, stelling in de lijn Tapoe— „Schanlioehot-sy „Gedurende deze operatiën zorgt het Ie Leger voor de be veiliging van de linker, het lie voor die van de rechterflank. „De 3 Legers moeten elkaar zooveel mogelijk steunen. De „onderlinge ondersteuning met vuur of door bescbikbaarstel- „ling van troepen bij den aanval op een of ander vak der ver dedigende stelling wordt door de Legercommandanten onder ging geregeld. „Wat betreft de onderlinge ondersteuning en samenwerking, „acht ik het noodig in het bijzonder het volgende op te merken: „Bij den aanval van het He Leger ondersteunt het Ille door „zijn Artillerie-vuur de voorbereiding van den aanval tegen „dat gedeelte van de vijandelijke stelling, dat zich binnen de „werkingssfeer van de batterijen van het Ille Leger bevindt „en steunt bij den aanval op de stelling bij Pantsyan direct „door beschikbaar stellen van troepen. „Het lie Leger ondersteunt den aanval van het Ille Leger „tegen de stelling van Tschanlinpoe en Hoenlinpoe door vuur. „Het Ie Leger ondersteunt het Ille zoowel met vuur als „met troepen bij het nemen van den Hautai-heuvel. „Het Ille Leger ondersteunt bij den aanval op den Hautai- „heuvel de troepen van het Ie Leger door vuur en daarna bij „den aanval op de hoogte bij Tschientschaulintsy en het dorp „van dien naam en op Sautchuitsy met troepen. „De mate der te verstrekken hulp in de bovengenoemde ge tallen, zo,owel wat betreft het vuur als de beschikbaarstel ling van troepen, wordt onderling door de Legercommandan ten geregeld. „Tijdens de operatiën van onze Legers moet men steeds 864

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 10