Oefening Ilo. 15. 968 Sept. 1918.] Tactische oefening of de kaart. Aannemende, dat bij bet invallen van de duisternis nog niets belang rijks omtrent den vijand is gemeld, zullen toch voor den nacht eenige nadere bevelen moeten worden gegeven en bovendien maatregelen voor de verpleging worden getroifen de Det. Ct. geeft te 6. n. in. de volgende bevelen uit: le Comp. gedurende den nacht langs de baan patrouilleeren. Ver pleging noodration. 3de Comp. verpleging noodration. 2de Comp., Cavalerie en Alg. Reserve verpleging uit Bagagetrein. Voertuigen uiterlijk te 10 n. m. naar aangewezen standplaats terug- marcheeren. Alg. Reserve en Cavalerie, uitgezonderd de wachten, kunnen gekleed slapen. Bij het aanbreken van den dag wordt de Cavalerie weder naar hare standplaats van den vorigen dag teruggezonden. Het is duidelijk, dat deze bewakingsdienst voor het detachement in hooge mate vermoeiend is, en dit, mocht het spoorwegvervoer den len Augustus nog niet zijn beëindigd, in den avond van dien dag zal moeten worden afgelost, wil eene effectieve beveiliging verzekerd blijven. Een troepenmacht, ter sterkte van meerdere Brigaden, marcheert den len September 1913 van Tjigombong (N. rand Blad III.) naar Tjian- djoer, met het doel deze plaats nog dien dag te bereiken. Te 10 v.m., ontvangt de A.B., die bij den Hoofdtroep der Voorhoede marcheert, bij pl. 48 bericht van de Cavalerie, dat Tjiaudjoer door den vijand is bezet. In verband hiermede ontvangt de Ct. der Voorhoede bevel den inarsch van de Hoofdmacht door het défilé tusschen pl. 47 en 45 te dekken. De voorhoede wordt gevormd door de 2de Brigade. Gevraagd de maatregelen (bevelen) van den Voorhoede Ct. E.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 114