De gevechten bij Sandepu. [Sept. 1913. „gereed zijn aan een vijandelijken aanval het hoofd te kunnen „bieden, „Het He Leger begint de actie. „Ik bepaal den 25en Januari als eersten dag van het offensief. „Te mijner beschikking blijven: le. het XVIe korps, 2e. het Ille Siberische korps (10e en 12e Oost-Siberische Scherpschutterregimenten), alsmede 3e. de 72e Infanterie-Divisie van het Vie Siberische Korps. „Deze strategische reserve wordt voorloopig verzameld in „het rayon Soeyatoen-Baitapoe-Koeanschan. „Verdere gedragregels zullen in verband met het verloop „der operatiën worden vastgesteld. „Alvorens deze dispositie met enkele woorden te bespreken, „dienen eerst nog vermeld te worden de door Koeropatkin „uitgegeven gedetailleerde aanwijzingen", die aan de Legercom mandanten verstrekt werden. Voor het He Leger luidden deze: le. Het leger moet de hoofdsteunpunten van de vijande lijke stelling achtereenvolgens aanvallen te beginnen bij de Hoenho. 2e. De eigenlijke aanval tegen ieder steunpunt moet door de hiertoe te voren bestemde troepen worden uitgevoerd, de overige troepen mogen hunne opstellingen niet verlaten, maai den aanval alleen door vuur ondersteunen. 3e. Van de bij het He Leger ingedeelde troependeelen mogen het Xe korps en de 15e Divisie van het Vllle korps voorloopig niet aan het offensief deelnemen, doch moeten in hunne later aan te wijzen opstellingen op den linker-Hoenho-oever blijven staan. 4e. Het gecombineerde scherpschutterskorps, dat de reserve van het He Leger vormt, moet zich bij Dawanganpoe op stellen. 2) 865 1) Jalirbücher II 1905 bl. 368. 2) Van dit ingrijpen van Koeropatkin in zijne bevoegdheid maakt Grippen- berg een zijner voornaamste grieven. (Zie Mil. Spectator 1906 bl. 987-noot 2).

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 11