De gevechten bij Sandepu. [Sept. 1913. Detachement Kossagowski (Liaoho-det.) te Matiuentsy met voorposten in de lijn Siaodamin- Santaitsy. Cavalerie Mischtschenko te Tahuanschinpu (omgeving As- zöniu en Wuniapulu). Tegenover deze troepen stond het He Japansche Leger op zijn uitersten linkervleugel gedekt door de Cavalerie-brigade Akyama, versterkt door eenige artillerie en infanterie, met als reserve bij Yentai de 8e Divisie en eenige Landweerbri gaden. Bij de Russen was bekend geworden dat de dorpen Mamy- kai, Toetaitsy en Hoekoetai versterkt waren en dat Sandepii Likiatoen en Tschanlinpoe bezet waren met mitrailleurs en dat aldaar sterke bezettingen zouden gevonden worden. G. Bevel voor het 11e Leger. 2) Naar aanleiding van de ontvangen dispositie werd door Generaal Grippenberg het volgende bevel voor den 25en Januari uitgegeven Bevel. Ie. Het Ie Siberische korps, (24 bat., 6 sot., 102 st.. 20 mach. gew.) moet in den nacht van 24/25 Januari zich meester maken van de dorpen Huanlotaitsy enToetaitsy en vervolgens Hokoetai aangrijpen. Wanneer laatstgenoemde plaats gevallen is, moet I Scherp schuttersbrigade met alle houwitser- en mortierbatterijen, alsmede de mitrailleurs, ter beschikking worden gesteld van den Commandant van het VUIe Korps voor den aanval op Sandepu. Het overige deel van het Ie Siberische korps moet den 869 1) Volgens Hamilton: A Staffofficers Scrapbook vol. II bl. 355 was San depu bezet door 3 comp. inf. en 2 mitrailleurs. 2) Bijlage 4.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 15