Sept. 1913]. De gevechten bij Sandepu. rechtervleugel van het detachement van Generaal Mylow (VUIe korps) tijdens diens aanval op Sandepu dekken en hem, wanneer dat noodig is, hulp verleenen. 2e. De 14e Infanterie-divisie (16 bat. en 58 st.) moet zich, nadat door het Ie Siberische korps Hokoetai genomen is, in het front Toetaitsy-Tschantan (laatstgenoemd oord in begrepen) ontwikkelen en Sandepu aanvallen en nemen 1). 3e. De 15e Infanterie-Divisie (15 bat. en 58 st. 4 zware vuurmonden) moet den aanval op Sandepu met krachtig vuur uit het Noordwesten uit de lijn Tschuguanpoe-Kukiatsy steunen. 4e. Het Xe Korps (32 bat. en 104 st.) moet den aanval van het VUIe Korps op Sandepu door vuur tegen de lijn Hoeandi-Tutsatschuan ondersteunen en daardoor de opmerk zaamheid van den vijand tot zich trekken. 5e. Het gecombineerde Scherpschutterskorps (24 bat. en 72 st.) vormt de aigemeene reserve van de voor den aanval op Hokoetai en Sandepu bestemde troepen. 6e. Het detachement onder Generaal Kossagowski (8 bat. en 20 st.) blijft in zijne opstelling ten Zuiden van Sifantai, dekt den rug van het VUIe en het Ie Siberische korps en neemt het terrein waar tusschen Liaoho en Hoenho. 7e. Het Cavalerie-detachement Hischtschenko (45 sot. en 32 st.) moet bij den aanval van het Ie Sib. Korps op Huan- iotaitsy medewerken, vervolgens op den linkeroever van de Hoenho overgaan en verkennen in de ruimte tusschen ge noemde rivier en de lijn Hokoetai-Landungou. Ingeval de tegenstander naar Sandepu oprukt, moet het tegen zijn flank en rug optreden. Beschouwen we dit bevel nader, dan moet dadelijk opval len, dat Grippenberg van de 120 bataljons en 440 stukken, die te zijner beschikking stonden, slechts het 1/3 deel, d.i. 870 1) Von Tettau, Achtzehn Monate enz. geeft aan, dat liet Ie Sib. korps en de 14e Div, gelijktijdig moesten aanvallen. Het Russ. Gen. St. werk III deel II zegt op bl. 98 echter ook duidelijk dat de 14e Divisie eerst na het nemen van Hokoetai zou oprukken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 16