Sept. 1913.] De GEVECHTEN bij Sandepu. dorpen Likiatun en Labatai onder vuur te nemen. Zij deed dit met granaatkartetsen, maar had daarmede weinig succes. In den loop van den dag beval Koeropatkin den Generaal Zerpizki weder ingrijpende in de bevoegdheden van den Commandant van het He Leger de dorpen Hoeandi en Tsinschantoen bezet te houden en deze dorpen onmiddellijk krachtig te versterken. Blijkbaar zag dus Koeropatkin geen heil meer in zijne voorgenomen offensieve beweging en was hij reeds bedacht op de verdediging. Zooals reeds vermeld, bleef het Liaoho-detachement ook dezen dag wederom werkeloos. Blijkbaar zagen noch de Commandant van het He Leger, noch de Opperbevelhebber eenig heil in een voorwaartsrukken van dat detachement, of wel zij waren zeer bevreesd voor den uitersten rechterflank, waarvan de dekking aan dat detachement was opgedragen. Na het eerste oprukken en de daarop ontvangen terecht wijzing scheen echter ook bij den Generaal Kossagowski alle energie gedood. Behalve dat het le Sib. korps, dank zij bet doorzetten van Stackelberg, Sumapu bezet had, was het He Leger dus ook dezen dag weder niet verder vooruit gekomen. Den Japanners daarentegen was wederom een dag gelaten om hunne tegenmaatregelen te treffen, waarvan zij dan ook een gretig gebruik maakten. De 5e Japansche Divisie, die zich verzameld had bij Landun- gou (zie hiervoor) zonderde een deel af tegen de Cavalerie van Mischtschenko, ging echter met het gros van de divisie over Tatai naar Malandian. Deze divisie kreeg den 27en 's avonds voeling met den uitersten linkervleugel van het leSib. Korps. Daar de Japansche Opperbevelheber nu ook de zekerheid had gekregen, dat zijn front en rechtervleugel niet aangevallen zouden worden, ging hij er ook toe over troepen van daar naar den bedreigden linkervleugel te zenden. Hij maakte dus gebruik van de fout van Koeropatkin, die den aanval van het lie Leger niet ondersteunde door een offensief optreden van het Ille en Ie Leger. 888

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 34