det Ind, (Uil Tijdschrift Deroordeeld. In de op 30 Juni j.l. gehouden algemeene vergadering van de Ind. Krijgsk. Vereeniging, welke buiten het bestuur door vier leden bezocht werd, bracht de Secretaris der Vereeniging, de heer Sieburgh, het uitgeven van een eigen tijdschrift aan de orde. Het is te betreuren, dat aan het voornemen om zoo'n be langrijk onderwerp ter sprake te brengen geen bekendheid is gegeven (op het convocatie biljet was daaromtrent niets vermeld), daar anders zeker heel wat meer leden ter verga dering zouden zijn opgekomen en van hunne meening hadden kunnen doen blijken. Het uitgeven van een eigen tijdschrift zal toch wel geen vrucht van een plotseling ter vergadering ingevallen gedachte geweest zijn en waar de introductie uit den boezem van het Bestuur voortkwam, ligt het voor de hand, dat een drukke opkomst gewenscht zou zijn Wij nemen het door den heer Sieburgh gesprokene uit het gedrukte verslag van de alg. vergadering over. „M. M. H. H. Herhaalde malen is door verschillende offi cieren het denkbeeld geopperd, om door de Vereeniging een eigen tijdschrift te doen uitgeven. Daar dit denkbeeld mijne volle sympathie heeft, meen ik van deze gelegenheid gebruik te mogen maken het volgende onder Uwe aandacht te brengen. Het eenige militaire periodiek, dat wij thans in Indië hebben, is bet door de firma G. Kolff Co. uitgegeven Indisch Militair Tijdschrift. Bij totale afwezigheid van eenig con- curreerend tijdschrift, is het I. M. T. er in geslaagd, zich tientallen jaren lang staaDde te houden, niettegenstaande het allesbehalve het ideaal van een militair-wetenschappelijk tijdschrift kan worden genoemd. De oorzaak van dit laatste moet worden gezocht in de omstandigheid, dat de uitgevers- 857 I. M. T. 1913. 58.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 3