De gevechten bij Sandepu. [Sept. 1913. Bylage 3. Vermeenende dat de dispositie van Koeropatkin en het bevel van Grippenberg voor het He Leger belangrijk verkort zouden kunnen worden, volgen hier de n.o. m. noodige be velen. Dispositie. Heden is de concentratie van het gecombineerde Scherp schutterskorps bij Moekden voltooid, terwijl die van het XVIe Luropeesche korps begonnen is, waardoor wij een overmacht in getalsterkte verkrijgen. In verband daarmede besluit ik tot het offensief over te gaan en bepaal als aanvankelijk doel van deze operatiën, dat de japansche legers, die zich bevinden in de lijn Sandepu-Li- kiatun Fatai Tschanlinpu Linschinpu - Tschientschou- lintsy Tiensatsy, achter de Taitsy-ho zullen worden terug geworpen. Daartoe beveel ik: 1. Het He leger rukt op tegen de lijn Tatoesampoe-Landungou, daarbij zorg dragend sterke krachten achter den rechter-vleu- gel te houden, tegen een vijand in Zuidelijke richting (Liaoyang). Het Ille leger rukt op tegen de lijn Yandiawan-Ninkoeantoen,' met de reserve achter den rechter-vleugel. Dit leger houdt verband met en steunt voor zooveel noodig het He leger. Het Ie leger rukt op tegen de lijn Mankiafan-Schoupintaitsy, en houdt verband met het Ille leger. 2. Het Liaoho-detachement gaat over Mamykai en Tschitaitsy naar den Taitsy-ho en dekt rug en flanken van het He leger. 3. Het detachement cavalerie onder Mischtschenko komt te mijner beschikking en verkent over Mamykai en Hoangnioea in de richting van Liaoyan. 4. Het Oost-detachement dekt bij de voorwaartsche beweging den uitersten linker-vleugel. 899

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 45