De gevechten bij Sandepu. [Sept. 1913. Bij lage 4. Benei uoor het lie Leger, In verband met de voltooide concentratie van eigen troepen, heeft de opperbevelhebber besloten tot het offensief over te gaan. De voorposten van de Japansche afdeelingen bevinden zich in de lijn: Hoenho-Sandepu-Likiatoen-Linschinpoe. De dorpen Mamykai, Likiatoen, Sandepu en Tscbanlinpoe zijn bezet. Likiatoen en Sandepu zijn van mitrailleurs voorzien. Tegelijk met het offensief optreden van het Ille en Ie leger tegen de lijn Yandiawan-Ninkoeantoen-Mamkiafan-Scboupin- taitsy, zal het He leger oprukken tegen de lijn Tatoesampoe- Landungou (Schaho). Het He leger zal daarbij sterke krachten achter den rechtervleugel houden, terwijl het Liaohodetache- ment bij Hoangnioea rug en flanken (rechter) van het lie leger zal dekken. Daartoe beveel ik: 1. Het I Sib. korps zal zich in den nacht van 24/25 Januari meester maken van Hoeanlotaitsy en Toetaitsy en vervolgens Hokoetai en Toupao aanvallen en nemen. Daarna rukt het op in de richting van Landungou onder uitzending van een sterke rechter-flankdekking. De cavalerie van dit korps zal verkennen in de richting Hokoenpoe. 2. Het VUIe korps zal bij het aanbreken van den dag uit het N. en W. Sandepu aanvallen en nemen, vervolgens door- rukken tot de lijn Tatai-Gaodasehentoen, daarna in verband met het Xe korps doorrukken tegen de Schaho. De 14e divisie zal daartoe tegen het aanbreken van den dag op den linker-Hoenho-oever in gevechtsformatie gereed staan. 3. Het Xe korps rukt tegelijk met het VUIe korps op tegen de lijn Gaodaschentoen-Tatoesampoe. Daarna in verband met het VUIe korps tegen de Schaho. Het Xe korps houdt verband met het Ille leger (V Sib. korps, dat tegen Yandiawan oprukt. 901

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 47