Sept. 1913]. Het Ind. Mil. Tijdschrift veroordeeld. firma zóó'n bescheiden bedrag ter beschikking van den redacteur stelt, waarvan deze het honorarium voor corrector en mede werkers moet afzonderen, dat dit honorarium althans voor Indië buitengewoon laag moet worden genoemd. Voorts is de redacteur noodgedrongen verplicht herhaaldelijk artikelen, waarbij platen of kaarten behooren, af te wijzen, uitsluitend omdat de uitgever bezwaar maakt de meerdere kosten aan de reproductie, hieraan verbonden, te dragen. Verleende de Topografische Dienst hierbij niet zoo vaak zijn ge waardeerden steun, dan zou het nog treuriger met net tijdschrift zijn gesteld. Omtrent het aan de medewerkers uitbetaalde honorarium zij nog opgemerkt, dat kaarten of grafieken welke gewoonlijk van den medewerker den meesten tijd vorderen, en die er zeer veel toe kunnen bijdragen, niet alleen de duidelijkheid te verhoogen, maar bovendien den omvang dei- artikelen te verminderen, bij de berekening van het honorarium in het geheel niet in aanmerking worden gebracht. Dat het gehalte van het tijdschrift hieronder moet lijden, spreekt wel vanzelf. Al de hier opgenoemde bezwaren kunnen worden onder vangen bij een tijdschrift, dat door de Vereeniging wordt uitgegeven. Als bijgaande voordeelen kunnen nog worden genoemd, dat de afleveringen niet aan een normaal volume zijn gebonden, en plaatsgebrek geen reden behoeft te zijn, om bijdragen maanden lang in portefeuille te houden. Tevens zal dan een einde worden gemaakt aan den minder gewensch- ten toestand, dat de uitgever redacteur en corrector kan behandelen als loontrekkenden der firma. De Vereeniging, welke over eenig kapitaal beschikt, acht ik in staat een tijdschrift van denzelfden omvang als het I.M.T. uit te geven tegen veel lager abonnementsprijs en daarbij nog een aanzienlijk hooger honorarium aan de medewerkers te waarborgen". Na eenige discussie verzoekt de Voorzitter den Penning meester, den Secretaris en bij loting uit de aanwezigen den 858

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 4