cavalerie van den vijand herhaaldelijk door deze met vuur worden afgewezen, waardoor ze verplicht wordt grootere om halen te maken. Observatie van de evenwijdig loopende wegen mag dus door de achterhoedecavalerie niet achterwege wor den gelaten, waardoor de breedte van de te beveiligen strook aanmerkelijk breeder kan en moet genomen worden, dan dooi de voorhoedecavalerie. Immers het terrein behoeft nu niet doorzocht te worden. Het verband tusschen gros en zijpatrouilles moet echter even nauwkeurig gehandhaafd worden, als door de voorhoede cavalerie, waarvoor wederom gebruik gemaakt wordt van dwars wegen en dwarspaden, terwijl bij mankeeren van het verband den Achterhoede-Comdt. onmiddellijk daarvan bericht wordt gezonden. Deze schuift thans van den hoofdgroep kleine pa trouilles op zij wegen uit, teneinde eventueel naar den marschweg opdringende vijandelijke cavalerieafdeelingen terug te wijzen, in elk geval op te houden. Het is duidelijk, waarom nu van den hoofdtroep bij de voorhoede van de infanteriespits patrouilles worden uitgeschoven. Stellen we dat het mankeeren van het verband toe te schrijven is aan het feit, dat een der cav.-zij- patrouilles onder den voet is gereden door evenwijdig vervol gende cavalerie, dan komt het bericht hiervan bij den Achter hoede-Comdt. als de vijand reeds veel meer terrein naar voren heeft gewonnen. Hij (de Achterh. Comdt.) neemt daarom eene patrouille van zijn voorste afdeeling om het voelen naar den marschweg tegen te gaan; aangezien dit alleen dient om zekerheid te krijgen, dat een colonne langs dien weg terug- marcheert, doet de vijandelijke cavalerie dat tasten middels patrouilles, waartegen, wij zagen het vroeger reeds, kleine infanterie patrouilles voldoende zijn. Verder wordt het bericht zoo spoedig mogelijk doorgezonden aan den Colonne Comdt., die een zwakke afdeeling van bijv. de voorhoede naar de bedreigde flank kan afzenden, om der vijandelijke cavalerie den pas af te snijden en dus tot verder uitbuigen te nopen. Uit het bovenstaande volgt hoeveel' voordeelen het bij 911 Het GEBRUIK VAN ONZE CAV.B/D VEILIGHEIDSTROEPEN. [Sept. 1913.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 57