terrein afwisselend bedekt en open, dan houdt de achterhoede- cavalerie zoolang een naar den vijand gekeerden rand bezet, tot de achtertroep den eerstvolgenden, eveneens naar den vijand gekeerden rand heeft bereikt. Mocht de afstand daar door grooter worden dan 3 a 4 K. M. dan zal de Achterhoede- Commandant zijn achtertroep in den tweeden rand zoolang in stelling laten, tot de achterhoede-cavalerie veilig de tweede vlakte heeft overgestoken, waarna zij de positie van den achtertroep overneemt. Is heb marschdoel bereikt, dan moet de achterhoede-cavalerie nog tot het invallen van de duisternis in hare beveiligende positie blijven, op overeenkomstige wijze als dat voor de voorhoede-cavalerie werd aangegeven, 0111 daarna bij den hoofd troep der achterhoede te bivakkeeren. Wordt de marsch ook nog na het invallen van den avond voortgezet, dan verdient het m. i. aanbeveling de achterhoede- cavalerie op den marsch weg voor den hoofd troep vereenigd te laten marcheeren en de bewaking van de evenwijdig loo- pende wegen zoo noodig aan sterke infanterie-patrouilles van de achterhoede toe te vertrouwen. b. Wanneer gedurende het inleidend gevecht der voor hoede door den Colonne Comdt tot den terugtocht wordt besloten (G. H. 40 (1) en 121), dan wordt de toestand voor de cavalerie, die dien terugtocht zal moeten helpen dekken, veel ingewikkelder, dan onder a is beschreven. Op het oogen- blik, dat het bevel voor terugtrekken van de Hoofdmacht wordt gegeven, is de voorhoede misschien geheel, zeker voor een groot gedeelte ingezet, voorwaarts van haar vleugels gedekt door de voorhoede-cavalerie, zooals wij vroeger zagen. In die gevechtsformatie wordt al vechtende teruggegaan, waarbij de cavalerie to doen krijgt met de vijandelijke cava lerie, die om de vleugels wil heendringen, teneinde den eigen bevelhebber op de hoogte te houden van den toestand bij den tegenstander. Nu is dus het moment gekomen, bedoeld in 106(2) van de Q- H.; zoowel te paard als te voet moet de 913 HET GEBRUIK VAN ONZE CaV.b/d VEILIGHEIDSTROEPEN. [Sept. 1918.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 59