Het Ind. Mil. Tijdschrift veroordeeld. [Sept. 1913. Heer van de Siepkahp dit vraagstuk in studie te nemen en hieromtrent gezamenlijk aan het Bestuur verslag uit te brengen; daarna kan deze aangelegenheid dan opnieuw in eene algemeene vergadering worden voorgebracht. Door de drie genoemde heeren wordt deze opdracht gaarne aanvaard. Het ligt niet in onze bedoeling om de motieven van den heer Sieburgh puntsgewijze te bespreken; in hoofdzaak komen zij neer op het financieels gedeelte van de zaakhet honora rium van den redacteur is buitengewoon laag, deze brengt bij het berekenen van het honorarium van de medewerkers geen kaarten en grafieken in rekening en door die financieele misère moet het gehalte van het tijdschrift lijden, is het allesbehalve een ideaal van een militair wetenschappelijk tijdschrift. Gevolgtrekking: meer geld, meer wetenschap! Het is de geest des tijd de goede, oude tijd, waarin iemand het op prijs stelde een stukje, waarin hij zijn praktijk of studie gelegd had, in het I M T. onder de oogen der collega's te brengen, is voorbij! Er moet tegenwoordig dus mee ver diend worden! De Ind. Krijgsk. Yereeniging is volgens den heer Sieburgh in staat om een tijdschrift in die nieuwere richting uit te geven, minder kostend, meer betalend, dus meer militair wetenschappelijk. Over het voortbestaan van het I.M.T. wordt al heel licht heengestapt; want door het uitgeven van het nieuwe tijd schrift wordt een einde gemaakt aan den minder gewenschten toestand, dat de uitgever redacteur en corrector kan behan delen als loontrekkenden der firma. Wat hiervan te zeggen de bedoeling is erg vaag eD de uitdrukking klinkt ons onaangenaam in de ooren; mij dunkt, de heer Sieburgh is hier wel wat erg zorgzaam uitgevallen; hoe een redacteur zich laat behandelen door de firma kan hij gerust aan dezen collega overlaten en waar gedurende 4tjaar verschillende legercommandanten geen bezwaar in de gewraak te verhouding zagen, kan hij er zich ook gerust bij neerleggen. 859

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 5