Sept. 1913], Het gebruik van onze Cav. b/d veiligheidstroepen b beschrevene. Uit een utiliteitsoogpunt wordt daarvoor ge bruik gemaakt van hetzelfde kaartje, dat gebezigd is voor het in de vorige aflevering gegeven voorbeeld van de voorhoede- cavalerie (kaart van de residentie Batavia, schaal 150000, bladen YII en XI). De voorhoede-cavalerie van een uit het N. komende blauwe Colonne is ter hoogte van hoogtepunt 87 bij Tji-Salak 3 op den weg Mr. Cornelis Tji-Binong met vuur begroet uit de koffietuinen ten Z. van kamp. Bodjong 1. Nadat zij hiervan bericht heeft gezonden aan haren Commandant en haar rech- terpatrouille, die zich ongeveer in Djati-Ronjok 2 moet bevinden, gewaarschuwd heeft, buigt zij af in de richting Babakan 1, met het doel, om de Rawa Kalong heen, te zien, wat die koffietuinen bezet houdt en wat er ten Z. daarvan op den hoofdweg is waar te nemen. Het lukt haar evenwel niet de sawahstrook ten W. van Babakan i over te steken, daar de beide bruggetjes in den landweg vernield zijn, en zij bij haar pogingen, om met de paarden aan de hand de waterleiding over te steken, beschoten wordt uit de richting van hoogtepunt 90. Na de oorspronkelijke spits gezonden te hebben in de richtiDg van Padoerenan 7 om daar de overgangen over de waterleiding te verkennen, wacht zij in Tji-Salak 4 de maatregelen van den voorhoedecommandant af. Deze heeft zijn spits en voortroep bij hoogtepunt 87 in gevechtsformatie gebracht, doch het vuur uit de koffietuinen wordt zoo zwaar, dat van vooruitkomen geen sprake is. Daar intusschen het bericht van den cavaleriecommandant over het bezet zijn van Babakan 1 binnenkomt, schuift hij eeDe afdeeling naar Tji-Salak 4, om te trachten, in Babakan 1 te komen. Dit lukt echter niet; ook van uit het kampong complex, ten Z. van de Rawa-Kalong, wordt vuur ontvangen, terwijl de naar Padoerenan 7 afgemarcheerde cavalerie meldt, dat de vijandelijke cavalerie naar den marschweg tracht op te dringen, doch dat zij deze door vuur in bedwang weet te houden. Ook van de rechter cavaleriepatrouille komt bericht, 916

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 62