Set 3apansebe uoorschrift noor de opleiding. 949 Korte Mededeelingen. [Sept. 1913. Of de opvatting van den heer H. omtrent de samenwerking van mitrailleurs met de infanterie de juiste is, wil ik hierin het midden laten. Ik deel die niet en bevind mij met de mijne in goed gezelschap. De mitrailleur is een infanteristisch wapen en net zoo min als de infanterie haar vuur reeds op 1500 M. opent bij een aanval, die eene beslissing beoogt, zal een M. Ct. dit reeds op dien afstand zijne mi trailleurs laten doen, tenzij noodgedwongen, of, om een prachtig doel eventjes te nemen. Een verstandige tactiek van de aanvallende mitrailleurs, die de infanterie moeten steunen, bestaat daarin, zooals de heer II. toch ook wel zal weten, om de tactiek der infanterie over te nemen, d. w. z. zoo lang mogelijk terrein te winnen zonder te vuren, tot dat zich een loonend doel aanbiedt, bijv. op 1000 a 800 M. Het „langdurige vuurproces" met „reusachtig munitieverbruik", waarvoor de heer II. ten rechte terugschrikt, zouden alleen mogelijk zijn als de mitrailleurs al maar door zouden moeten vuren, wat ik toch absoluut niet heb betoogd, evenmin, dat vurende mitrailleurs alleen in voorste linie zouden behooren te zijn en daar nog wel een „langdurig" vuurgevecht zouden moeten voeren. Mijn geachte bestrijder, dien ik mijn dank betuig voor de aan mijn stuk betoonde belangstelling, houde mij ten goede, dat ik hiermede afscheid van hem neem en van mijn kant het debat sluit. E. Kiliax. Kapitein. Bij Alg Order No. I, den 5den Februari van het 2e jaar van Taisho is in het Japansche leger een voorschrift voor de opleiding van soldaten, kader en officieren uitgegeven. Aangezien uit den aard der zaak de militaire opleiding in een nationaal militie leger door andere factoren wordt beheerscht dan in een actief koloniaal leger van vrijwilligers met lang dienstverband, is het van minder belang het voorschrift in extenso over te nemen en geven wij daaruit alleen de „Grondbeginselen" en Hfdst. I „Algemeene regels", die echter een aandachtige beschouwing wel waard zijn Grondbeginselen. 1. Het doel van de militaire opleiding is het geschikt maken van de manschappen voor hunne taak als strijder, zoowel individueel als in onderling verband. Daar een onverschrokken militaire geest en een strenge krijgstucht in den strijd onmisbaar zijn, zullen deze eigenschap pen door de opleiding aangekweekt en ontwikkeld worden. Zijn leven veil hebben voor een rechtvaardige zaak, een sterk ont- 1) Met den dood van den vorigen Keizer is het tijdperk Meiji geëindigd en liet tijdperk Taisho begonnen. Het jaar 1912 heet, voor wat betreft de tijdruimte na het overlijden van den Keizer, het 1ste jaar van Taisho, het jaar 1913 het 2e jaar van Taisho, enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 95