Korte Mededeelingen. Sept. 1913.] wikkeld gevoel van eigenwaarde, het besef van verantwoordelijkheid, de kunst om moeilijkheden van allerlei aard te overwinnen, met zijn leven te strijden, waar het belang van den staat op het spel staat, zelfopoffering, al deze eigenschappen, karakteristiek voor den militair, zijn aanwezig in het Japansche volk als een kostbaar erfgoed zijner vaderen. Alzoo moet de opleiding zich ten doel stellen deze eigen schappen in de goede richting verder te ontwikkelen, zoodat zij, waar noodig, tot haar volle recht kunnen komen. 2. Het oefenen in de stipte en nauwkeurige uitvoering van bepaal de bewegingen op daartoe strekkende commando's is van groot belang voor het aankweeken van den militairen geest en het handhaven van de krijgstucht. Geen enkel oogenblik mag voor de opleiding verloren gaan; onder alle omstandigheden, zoowel gedurende als buiten den eigenlijken oefentijd, binnen's kamers en in de open lucht, wordt de opleiding zonder ophouden voortgezet. De beste uitkomsten worden verkregen, wanneer een nauw verband gelegd wordt tusschen de eigen lijke vakopleiding en de in het begin dezer paragraaf genoemde mid delen tot aankweeking vau den militairen geest en handhaving van de krijgstucht. 3. Bekwaamheid verleent zelfvertrouwen en een hoog moreel en versterkt de wilskracht. Het zijn hoofdzakelijk een sterke wil en een hoog moreel, welke iemand in staat stellen 'tot het ten toon spreiden van taaie volharding en een ontzagwekkenden moed en ten gevolge waarvan zijne energie toe neemt, naarmate de omstandigheden, waaronder hij verkeert, moeilijker worden. De overwinning wordt alleen door hen behaald, die op eigen kracht vertrouwen en op het juiste oogenblik in het gevecht zonder aarzelen durven door te tasteu. Militairen van alle rangen zullen zich derhalve inspannen deze eigenschappen deelachtig te worden. 4. Er bestaat een Dauw verband tusschen den militairen geest en de lichamelijke gesteldheid. Een sterk lichaam versterkt den militai ren geest, welke in staat stelt terreinmoeilijkheden van verschillenden aard te overwinnen, allerlei verdrietelijkheden en tegenspoeden met goed gevolg door te maken eu alle verplichtingen behoorlijk na te komen. Militairen zullen derhalve hun lichaam sterken en stalen om in staat te zijn tot eene uitstekende uitvoering van het moeilijke werk, dat hen in oorlogstijd wacht. 5. De officieren vormen den kern van het leger en de bron van den militairen geest. Zij zullen zorgen, dat hunne woorden en daden als voorbeelden ter navolging door hunne ondergeschikten strekken; zooals de schaduw onafscheidelijk van de srof en de echo onafscheidelijk van het geluid is, zijn de verrichtingen der ondergeschikten het on afscheidelijke gevolg van die der officieren. Alleen zulke officieren, die in theorie en praktijk verre boven hunne ondergeschikten uitmun ten, zijn waardig door dezen vertrouwd en vereerd te worden. Waarde soldaten hun officieren met geheei hun hart en ziel gehoorzamen, kan eene stipte opvolging van de krijgstucht verwacht worden. 950

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 96