De gevechten bij Sandepu. [Sept. 1913. „Afhankelijk van het succes van het He en Ille Leger bij de „vermeestering van de stellingen aan de Schaho op den vij- „andelijken linkervleugel, zullen het Ille en le Leger de „door de troepen van Nodzoe en die van Koeroki bezette „stellingen aangrijpen. „Met het oog op de groote sterkte der Japansche stellingen „zal een frontaal aangrijpen zware offers kosten; daarom moet „getracht worden, vóór den aanval tegen één of ander vak „van de vijandelijke positie, eene opstelling te bereiken, van „waaruit de voorbereiding tot den aanval, alsmede doorvoering „daarvan niet alleen frontaal, doch ook flankeerend kan geschie den. „Voor ieder van de Legers bepaal ik de taak als volgt: „Het lie Leger maakt zich meester van de lijn van vijan delijke versterkingen Sandepu Likiatoen Tatai en vervol gens van de bevestigde stelling aan de Schaho van Tatoesam- „poe tot Tsoenboentjoen. „Afhankelijk van de handelingen van den tegenstander en „van het door het Ille Leger behaalde succes, ontwikkelt zich „het lie Leger, dat zich in zuidelijke richting met voldoende „krachten beveiligt, in de richting Woolitaitsy Schiliho en „de ten Zuiden van laatstgenoemd oord liggende hoogten. „Het Ille Leger maakt zich meester van de vijandelijke ver sterkingen in de lijn TschcmlinpoeLinschinpoe en vervol gens van de stelling aan de Schaho van Linschinpoe tot en „met Hoenlinpoe. „Afhankelijk van de handelingen van den tegenstanderen „van het door het lie Leger verkregen succes, zet hetllle „Leger vervolgens het offensief voort tegen de lijn Haatai Hoenpan-schan. 863 1) De met cursieve letters gedrukte namen komen niet op de kaart voor. Voor het verder volgende zijn ze van minder belang, omdat de werkzaamheid der legers 111 en 1 maar zeer kort wordt aangegeven. De in den tekst voorkomende plaatsnamen stemmen, hoewel niet bepaald hinderlijk, niet altijd met die op de kaart overeen. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 9