1060 Oct. 1913.] Tactische oefening op de kaabt. 5. Inf. II rukt over Babakan 1 en Tangkil 2 op in de richting van Rantjabati Wetan. 6. Richting op de Voorhoede. 7. Brigadecavalerie beveiligt linkervleugel der brigade; met pa trouilles N. rand Tjiandjoer verkennen. 8. Artillerie nabij pl. 44 in bewakingsstelling tegen den W. rand van Tjiandjoer. 1 sectie Genie ter beschikking Art. Ct. 9. Inf. XX1, waarbij I sectie Mitr., Reserve. Volgt langs den rijweg voorloopig 500 M. achter de achterste afdeelingen van Inf. I. 10. Electrisclie verbinding van Art. Ct. naar Inf. I, II en VII. Optische seingenieenschap tusschen Cavalerie en Inf. II en tusschen Inf. I en II. 11. Ik marcheer achter Inf. I. Mondeling uittreksel aan Cten Inf. I, II en XXI, Cten Mitr. Art. en Genie, Ct. Det. Telegraafafd. en Ch. A. Br. Schriftelijk uiltreksel per ordonnans aan Cavalerie Ct. en Ct. Inf. VU. Ten aanzien van dit bevel valt het volgende op te merken Voor het uitgeven van een bevel voor de geheele brigade ontbreekt hier de tijd, en zullen dus de bevelen partieel aan de onderbevelhebbers moeten worden verstrekt. In verband met de groote tusschenruimten tusschen de opmarschlijnen van de drie bataljons in voorste linie is het niet noodig voor deze korpsen eene bepaalde frontbreedte voor te schrijven. Aangezien er nog geen aanleiding bestaat, de brigadereserve naar een der vleugels te verschuiven, marcheert deze het best achter het midden. Ingevolge V.V. 209 [2] sub B. en V.V. 200 [1] is aangenomen, dat het Det. Telegraafafdeeling, bestaande uit een draadloos station, eene voorpostentelegraafbrigade, eene telefoonbrigade en eene optische seinafdeeling, in de marschcolonne aan den staart der Voorhoedebri gade was ingedeeld, waar het Det. inderdaad van veel nut kan zijn. Hoewel zulks ook in overeenstemming is met V. V. 202 (3), wordt de aandacht hierbij gevestigd op V. V. 201 (7), waarbij normaal blijk baar niet op het indeelen van onderdeelen der Tel. Afd. bij veilig heidstroepen wordt gerekend. Bovendien wordt in V. V. 202 (2) de Tel. Afd. tot den Algemeenen Trein gerekend, terwijl volgens V. V. 209 de onderdeelen der Tel. Afd. behooren tot de gevechtstreinen van het Hoofdkwartier van het Veldleger en van de Brigadestaven. De Brigade Ct A. Generaal-Majoor.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 100