Boekbeoordeeling. [Oct. 1918. nant, slechts voorzien van een hoogst matige kennis van admistratieve voorschriften, geplaatst in een bivak, waar hij dikwijls zonder sergt. majoor en fourier het raderwerk drijven moet! En is er in een bivak niet altijd wat bij te bouwen, te graven, te overbruggen, enz? Doen er zich niet altijd gevallen voor [verwondingen, misdaden, zelfmoorden, zware overtredingen, enz], waar men in eerste instantie niet weet hoe mede te handelen Het klein formaat boekje, dat gemakkelijk in den koffer meegeno men kan worden, schaft in vele der voorkomende gevallen raad! Zelfs voor opmetingen kan men er het noodige in vinden en een schema voor het opmaken van militaire memoriën ontbreekt evenmin. Waar de duidelijkheid het toeliet, is door telegramstijl en het gebruik van verkortingen de omvang beperkt. Over het geheel genomen, maakt het boekje een gunstigen indruk. Boe morden de moreele eigenschappen in een leger aangekineekt en hoe krijgt men in nerhand hiermede een goed geoeienden troep? door 5. C. Roeioisen. lsie buit. n/h 20ste Regt. Ini. ged. a d Boogere Krijgsschool. Schrijver heeft in dit werkje meer het Nederlandsche leger op het oog en geeft daarin zeer navolgenswaardige wenken voor de moreele opvoeding van den milicien. Alhoewel de toestanden bij het militieleger in het moederland geheel anders zijn dan bij ons, uit verschillende rassen en landaarden bestaan de, koloniaal vrijwilligersleger, kan menig officier en vooral diegenen, die bij een depotbataljon met de opleiding der recruten belast zijn, leering uit de pennevrucht van den heer Roelofsen trekken. Het hoofdstuk: „Het aankweeken van het zoo gewenschte zelfstandig denken en handelen zonder de discipline te schaden," is zeer zeker voor alle troepenofficieren van belang. Panorama. De uitgevers van dit tijdschrift verzochten ons de aandacht onzer lezers te vestigen op een nieuw geïllustreerd weekblad „Panorama", dat zij voor abonné's op het I. M. T. tegen f 5.20 voor Batavia en Mr. Cornelis, 6 50 voor buiten Batavia jaarlijks verkrijgbaar stellen. De ons toegezonden proefnummers, voorzien van uitnemende gra vures, maken een aangenamen indruk; vooral op buitenposten, waar geen leestrommel is, zal het weekblad op aangename wijze in een leemte voorzien. Bet Toeristenblad Door Ilederland. Het Reisbureau „Nederland", Dunne Bierkade 31 's Gravenhage zond ons „Het Toeristenblad voor Nederland", dat wij verlofgangers, 1063

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 103