Het gebruik van onze Cav. b 'd veiligheidstroepen. [Oct. 19 lo. zwak, welnu, zij weet precies, waar en hoe hare infanterieaf- deelingen zijn opgesteld; zij meldt dan de oprukkende vijande lijke cavalerie aan diè posten, tegen welke de laatste ver moedelijk zal oploopen, en blijft aan de vijandelijke cavalerie hangen, ten einde haar bij het stuiten op de voorposten van ter zijde of van achteren bezig te houden en haar bij het terugtrekken te volgen; dit laatste om te kunnen melden, waar de vijandelijke verkenners gebleven zijn. Ook bij de voorpostencavalerie zien we dus een afdeeling van zekere sterkte in de hand blijven van den Cavaleriecommandant, die zijne waarnemingsorganen i. c. zijne staande patrouilles, naai daartoe aangewezen punten voor-en zijwaarts uitschuift. Wat den afstand aangaat, waarop het gros der voorposten-cavalerie voor den postenketen uitgaat en waarop dit op haar beurt weer de patrouilles uitschuift, hieromtrent zijn alweer geen vaste getallen te geven. Het terrein en de algemeene toestand geven in dezen den doorslag. Waar bij de voorftoede-cavalerie aangenomen wordt, dat zij 1 a 2 K.M. voor de infanteriespits moet marcheeren, moet bij de voorposten-cavalerie minstens het dubbele van dien afstand worden genomen, omdat rustende troepen niet zoo gevechtsbereid zijn als marcheerende. Zeggen we dus, om de gedachten te bepalen, dat op een afstand van 4 tot 6 K.M. vóór den postenketen een geschikt punt wordt gezocht door het gros der voorpostencavalerie hiervoor wordt genomen een knooppunt in van 's vijands zijde komende wegen, gelegen aan of dichtbij den grooten, naar de plaats van de Hoofdmacht voerenden, toenadenngs- weg. Het uit te kiezen punt moet aan het gros gelegenheid geven te paard en/of te voet te kunnen vechten en zoo mo gelijk in seingemeenschap zijn te brengen met een observa tiepost of seinpost der eigen voorpostenhet spreekt van zelf, dat die seingemeenschap zoodanig moet zijn, dat van s vijands zijde komende, het seinen naar achteren met te zien is. Wordt dit verzuimd, dan zou der vijandelijke cavalerie een waardevol gegeven om niet in den schoot geworpen woi- den, daar seinen meestal wijst op een rustenden troep.— 983

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 23