Het gebruik van onze Cav.b/d veiligheidstroepen. [Oct. 1913. die eene meer of min belangrijke gevechtskracht kan ont wikkelen, in de richting van de voorposten ziet marcheeren. Na deze eveneens aan den Commandant der voorpostencava- lerie gemeld te hebben en z.m. een man op haar oorspron kelijke plaats achtergelaten te hebben, om eventueel meer dere opmarcheerende afdeelingen aan den cavaleriecomman dant te melden, verlaat zij haar plaats om voeling met de vijandelijke cavalerieafdeeling te houden; gaat deze recht op het doel, d.w.z. de lijn der posten af, dan vergenoegt ze zich met ongezien voeling te houden. Houdt de vijandelijke afdeeling echter in een kampong of ander bedekt terreinge deelte halt, dan zal zij dit zoo spoedig mogelijk melden aan den naastbijgelegen infanteriepost,; met verzoek dit schriftelijk bericht zoo spoedig mogelijk door te zenden aan den comman dant der voorposten; dit is mogelijk en noodzakelijk; moge lijk, omdat bij de voorpostenafdeelingen (veldwacht) en voor postendetachementen, over rijwielen en veldtelefoon wordt beschikt, (V. Y. 118, 148 (5)), noodig, omdat de staande pa trouille te zwak is, om ordonnansen te missen, die niet bij haar terugkeeren. Nadat de veldwachtcommandant of com mandant van het voorpostendetachement bericht heeft gekre gen van een stilstaande vijandelijke cavalerieafdeeling voor den postenketen, zal hij niet mogen verzuimen te trachten, die afdeeling daar te verjagen, want deze is bezig daar een berichtverzamelplaats te bezetten, waar ze de berichten van hare uitgezonden patrouilles inwacht. Bovendien heeft ze misschien het plan, door af te zitten tot het gevecht te voet, tot een openlijke verkenning over te gaan, waardoor de op stelling van sterkere afdeelingen verraden zou moeten wor den. Ook de commandant van het gros der voorpostencava- lerie heeft na ontvangst van het bericht, dat een sterke vij andelijke cavalerieafdeeling vóór de voorposten is aangeko men, maatregelen genomen om die afdeeling geen oogen- blik uit het oog te verliezen en zoo mogelijk afbreuk te doen, zoodat de geheele voorpostencavalerie samen werkt om het den sterkeren vijand zoo onaangenaam 985 I. M. T. 1913. 66.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 25