Oct. 1913], Het gebkuiic van onze Cav.b/d veiligheidstroepen. mogelijk en het uitzenden van kleinere verkenningspatrouilles of' terugzenden van ordonnansen onmogelijk te maken. Moet de vijandelijke cavalerie voor de aansnellende eigen infanterie wijken, dan wordt zij uitgeleide gedaan door de voorposten- cavalerie, die haar oorspronkelijke opstelling herneemt na aan een afzonderlijke patrouille voeling houden met den te- rugtrekkenden vijand tot het invallen der duisternis te hebben opgedragen. Probeert de vijandelijke cavalerie, na zich eerst teruggetrokken en hersteld te hebben, langs een anderen weg over eenige uren weer hetzelfde, dan is ze al van huis uit gesignaleerd, en wordt natuurlijk nog warmer dan de eerste maal ontvangen. Is zij zoo brutaal om betrek kelijk dicht bij de voorposten te durven bivakkeeren, dan meldt dit de kleine patrouille, die tot het invallen der duis ternis de voeling heeft bewaard en het zou der moeite loonen, indien de voorpostencommandant een infanterieafdeeling gedu rende den nacht uitzond, om de bivakkeerende vijandelijke cava lerie aan te vallen. Gelukt dit, dan blijft er niet veel van haar over, en zal haar A. B. in de volgende dagen weinig pro fijt van zijn ophelderingsorgaan meer hebben. Uit het vo renstaande blijkt, m. i. evenals bij de voorhoede weer ten duidelijkste, hoe gewichtig de' samenwerking tusschen infan terie en cavalerie bij de voorposten is. Het zal daarom dan ook noodig zijn, dat de voorpostencommandant de ondercommandanten van het groote nut dier samenwerking overtuigt, en den commandant der voorpostencavalerie zoo spoedig en zoo nauwkeurig mogelijk de opstelling van posten, veldwachten en voorpostendetachementen opgeeft en den veldwacht- en voorposten-detachementscommandanten dui delijk maakt, hoe zij op het ontvangen van berichten der voorpostencavalerie hebben te handelen, ook zonder daar voor nadere instructies te hebben verkregen. Tevens wordt zoo mogelijk de seingemeenschap geregeld. Bij de nadering van vijandelijke infanterie maakt de voor- postencavelerie wederom, na die nadering gemeld te hebben, zoo spoedig mogelijk het front vrij en verkent, van uit de 986

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 26