Oct. 1913.] Het gebruik van onze Cav. b/d veiligheidstroepen. te mogen aangeven, dat de nadeelen verbonden aan het 's nachts buiten laten der cavalerie, die bij de veiligheidstroe pen is ingedeeld, zoo vele en zoo groot zijn, dat zij die maat regelen niet wettigen en de weinige kleine voordeelen geheel en al te niet doen. Den volgenden dag marcheert de voorpostencavalerie, als de voorposten ook dien dag nog betrokken blijven, tegen het aanbreken van den dag, uitgerust en behoorlijk verpleegd, uit haar bivak af en herneemt de opstelling van den vorigen dag. Y. Y. punt 103 (4) geeft twee wijzen aan, waarop de voorpostencommandant de hem ter beschikking gestelde ca valerie kan gebruiken, doch uit het bovenstaande zal dui delijk zijn geworden, dat de voordeelen, welke de hier boven omschreven wijze van optreden der voorpostencavalerie biedt, zoo groot zijn, dat haar verdeeling over de veiligheids- afdeelingen moet worden ontraden. Wat toch kan de taak zijn van die cavaleriepatrouilles, die bij voorpostendetache menten of veld wachten zijn ingedeeld? Punt III schrijft dienaangaande voor: „De Commandant van het voorposten detachement regelt den dienst van de hem toegevoegde ca valerie"; punt 118 spreekt van ordonnansen ter beschikking van den veldwachtcommandant, doch wijst er tevens op, dat het toevoegen van ordonnansen uitzondering zal zijn, en dat dit dan alleen geschiedt, als op geen andere wijze in eene snelle verbinding met het voorpostendetachement kan wor den voorzien. Ook 143 (3) en (5) verkondingen dit principe. Aangezien verdere voorschriften omtrent de laatsgenoemde wijze van gebruik van de voorpostencavalerie ontbreken, wordt meestal aangenomen, dat elk voorpostendetachement en z. m. ook elke veldwacht eene kleine cavaleriepatrouille ter beschikking krijgt, die van tijd tot tijd in en op eenigen afstand vóór de, aan die afdeeling toegewezen, te beveiligen strook, de taak van sluippatrouille vervult. Afgescheiden van het feit, dat de infanteriepatrouilles daarvoor meer geschikt 988

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 28