commandant het terrein vóór den postenketen doet bewaken. Verder dat de lijn der veldwachten c.q. voorpostendeta chementen de volgende-is: Tjimpaeun 1, Noordrand Djati 2, hoogtepunt 108 op den grooten weg, hoogtepunt 115 bij L. h. Tjilodong, dan zal de postenketen zich 4 a 500 M. daarvan 'ver wijderd en ongeveer evenwijdig aan genoemde lijn uitstrekken. Voor de volledigheid zij aangegeven, dat het noodig voor komt, den weg, die oostelijk van de Tjikea vanuit het N. O. komt, en die zich bij het landhuis Tjitrap splitst, te laten observeeren door een gedetacheerde veldwacht, bijv. op de Krangan Moeda. Vanuit het landhuis Tjitrap toch voert een verharde weg rechtstreeks naar Tjibinong, achter de voorposten om. De voorpostencommandant geeft den commandant van zijn peloton voorpostencavalerie, als het meest wenschelijke opstel- lingspunt voor het gros, aan den driesprong ten N. van paal l) 25 in de kampong Tjimanggis. Van daaruit zendt de Pelotons commandant 3 staande patrouilles uit: no 1 naar het hooge terrein tusschen Babakan 1 en 2, op de plaats waar het paarde- pad de kampong snijdt. Deze patrouille heeft opdracht de terreinstrook, waarop het Padoerenan-complex ligt, te obser veeren; berichten zenden langs het voetpad ten Z. van de Rawa Kalong naar het gros. No. 2 komt te staan ter hoogte van driesprong hoogtepunt 87, in de noordpunt van kampong Bo- djong 1 (bij „2"), met opdracht den grooten weg te observeeren en mogelijk afbuigen van den vijand naar Babakan 1 te melden berichten over Bodjong 1 te zenden. No. 3 in het terrein N.W. van Bodjong 1 aan den Oostrand van de sawahstrook, met opdracht de beide paardepaden, die uit N. en N. W. richting komen en zich bij Djati Ronjok 2 vereeniging, te observeeren en een afbuigen van vijand in de richting Depok te melden berichten rechtstreeks naar achteren te zenden. Buiten de maatregelen in front, door den cavalerist te ne men, gelast de voorpostencommandant den pelotonscomman dant eene afzonderlijke patrouille te bestemmen voor den rivierovergang bij Depok; hijzelf geeft dien patrouillecomman- 991 HET GEBRUIK VAN ONZE CAV. b/d VEILIGHEIDSTROEPEN. [Oct. 1913.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 31