Oct. 1913.] Het gebruik van onze Cav.b/d Veiligheidstroepen. dant zijn opdracht luidende„observeer rivierovergangen bij Depok, meld oprukken van vijandelijke afdeelingena die in Z. richting oprukken aan veldwachtcommandant bij drie sprong 115 bij het landhuis Tjilodong, b die in O. richting oprukken aan Uw pelotonscommandant bij paal 25". Voor den rechtervleugel wordt eene dergelijke patrouille onnoodig geacht, omdat daar het terrein, voor een eventueel langs den weg van Pondok Gede oprukkenden vijand, zóó ongunstig is, dat hij noodzakelijk tegen de veldwacht bij Tjimpaeun l moet oploopenbovendien zou een cavaleriepa- trouille, die bijv. bij den driesprong ten N. van Tapos 3 was opgesteld, alleen langs den weg kunnen berichten en niet op de flank des vijands kunnen blijveD, weshalve, met het oog op de zwakte van het peloton, hier van het gebruik van een staande cavaleriepatrouille wordt afgezien. Daar de pelotonscommandant, in stede van het normale ge tal van 3, thans 4 patrouilles moet uitzenden en hij die te Depok, met het oog op den grooteren afstand, iets sterker moet maken, zullen de patrouilles No. 2 en 3 zoo zwak mogelijk moeten worden, d. i. 3 man, waarvan de comman dant, verdekt opgesteld, uitkijkt; één man zich gereed houdt, om onmiddellijk met een bericht af te marcheeren en de an der de 2 overige paarden vasthoudt. Want de patrouille zit af, zoowel uit een oogpunt van gedekt waarnemen, als van paarden sparen. De patrouille No. 1 zal echter 4 man sterk moeten blijven, daar zij niet zoo gemakkelijk te steunen is als no. 2 en 3. Eerste incident. De staande patrouille voor het midden, d.i. no. 2, ziet op een gegeven oogenblik eene vijandelijke offi- eierspatrouille, sterk 8 ruiters bij paal 21 met de noodige voorzichtigheid te voorschijn komen en doormarcheeren in de richting van den driesprong. De commandant van No. 2 wacht tot hij ziet, of de officierspatrouille in Z. richting doormarcheert, of dat zij in O. richting afbuigt. Zoo spoedig hieromtrent zekerheid wordt verkregen, rijdt de ordonnans met bekwamen spoed naar zijn pelotonscommandant. Deze 992

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 32