Het gebruik van onze Cav.b/d veiligheidstroepen. [Oct. 1913. zendt een patrouille af met opdracht, te rijden over de rijstpellerij, daarna in O. richting naar den grooten weg om na het passeeren van de vijandelijke patrouille, deze te volgen en tegelijkertijd met hem, den pelotonscommandant, de patrouille te attakeeren, waarschijnlijk als zij gekomèn is op het punt, waar de weg de Kali Baroe kruist. Mocht echter de vijandelijke patrouille wijselijk ten Z. van paal 22 den weg verlaten en over de rijstpellerij afbuigen, dan krijgt de pelo tonscommandant daarvan van zijn daartoe uitgezonden patrouille bericht en rukt hij door den koffietuin op, om de vijandelijke patrouille in front terug te werpen. Deze ontspringt dan waar schijnlijk den dans en zal misschien trachten den weg te volgen naar Tjipajoeng, om van daaruit in Z. richting terrein te winnen. Doet zij dit, dan zal onze pelotonscommandant haar laten volgen door de eerstuitgezonden patrouille, die hij opdracht geeft te kijken, waar zij blijft en haar bij het naderen van onzen postenketen te hinderen en zoo mogelijk aan den dichtstbijzijnden post te melden. De pelotonscommandant zelf zendt rechtstreeks bericht naar achteren over het uitbuigen van de vijandelijke patrouille, zoodat de veldwacht bij drie sprong 108 en haar linker nevenveldwachten bereids gewaar schuwd zijn over hetgeen zij straks vóór zich zullen krijgen hij neemt daarna zijn oorspronkelijke plaats weer in. Natuurlijk dat de gewaarschuwde afdeelingen niet zullen nalaten, ijverig het voorgelegen bedekte terrein te laten afpatrouilleeren. Nemen we aan, dat de vijandelijke officierspatrouille bij Djambatan 1 in Z. richting het terrein ingaat, met het voornemen om over Sida Moekti 1 en Bendoengan weer naar den grooten weg terug te keeren, dan zal zij na eenigen tijd stuiten op een post, c. q. een sluippatrouille, nog vóór zij op den dwarsweg naar hoog tepunt 108 is aangekomen. Zij moet dan terugwijken en zal, na van deze aanraking met de infanterie bericht te hebben gezonden, misschien trachten nog verder westelijk om te halen. De haar volgende patrouille ziet nu op een gegeven oogenblik een ordonnans weg rijden, dien zij natuurlijk niet ongemoeid laat en tracht of neer te leggen öf in handen te krijgen. 993

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 33