Het „omhalen" wordt verder door de voelinghoudende patrouille weer gemeld aan den dichtstbijzijnden post, zoodat wederom langs de binnenlijn bekend wordt gemaakt, waar de vijandelijke verkenner in het volgende stadium zijn geluk zal beproeven. Hij is dus overal van te voren gesignaleerd, zoodat er van zijn verkenning ten slotte wel Diet veel zal terecht komen, ook omdat zijn ordonnansen gevolgd en „ge- hetzt" worden. Mocht de vijandelijke officierspatrouille bij hoogtepunt 87 den grooten weg verlaten en in O. richting naar Babakan 1 marcheeren, dan krijgt ook hiervan de Pelotonscommandant bericht, waarop hij zich zoo spoedig mogelijk verplaatst naar Sindangkarsa, gebruik makende van het voetpad, dat in O. richting door de sawahs loopt, om bij die plaats den vijand in N. richting terug te werpen. Komt hij daarvoor te laat, (wat moeilijk denkbaar is, gezien den grooten afstand, dien de vijandelijke patrouille moet doorloopen, waarin 2 voor haar gevaarlijke défilés,) dan zendt de pelotonscommandant hem een patrouille na, die handelt zooals zooeven bij het optreden tegenover den linkervleugel is omschreven. Tweede incident. De midden patrouille ziet eenige uren na het bovenomschrevene wederom eene vijandelijke cavalerie- patrouille op den grooten weg, op een flinken afstand gevolgd door een sterke cavalerieafdeeling, naar schatting een eskadron sterk. In den snelsten gang gaat nu een ordonnans naar den pelotonscommandant, die niet lang treuzelt, maar, na het bericht met denzelfden ordonnans langs den grooten weg doorgezonden te hebben, zijn afdeeling zoo spoedig mogelijk de sawahstrook in W. richting doet oversteken. Hij begeeft zich naar Paboearan 1 met de bedoeling het vijandelijke eskadron middels flankvuur op te houden en verliezen toe te brengen. Hij laat een gevechts patrouille achter bij het punt, waar hij de sawah overgestoken is en zeDdt een patrouille in zijn rug naar den westrand van het begroeide terrein, om hem te melden, als het vijandelijke eskadron den weg naar Tjipajoeng mocht volgen, hetgeen bij de kniebocht bij hoogtepunt 95 van uit de standplaats der 994 Oct. 1913], HET GEBRUIK VAN ONZE ÜAV. b/d VEILIGHEIDSTROEPEN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 34