patrouille waar te nemen moet zijn. Geschiedt dit werkelijk, dan moet de patrouille de voeling met het eskadron blijven bewaren. De pelotonscommandant volgt haar na ontvangst van het bericht zoo spoedig mogelijk, om zelf de leiding van zaken in handen te nemen en zendt vanaf hoogtepunt 95 van zijn voornemen nader bericht aan den veldwachtcommandant bij hoogtepunt 108 op den grooten weg en tevens aan de patrouillecommandanten 2 en 3, die op hun plaats blijven. Rijdt het vijandelijke eskadron echter langs den grooten weg in Z. richting door, dan opent de voorpostencavalerie vanuit Paboearan 1 het vuur, waa ma de vijand öf hem zal verjagen (ten koste van eenige verliezen) öf snel en met onderlinge afstanden de gevaarlijke plek zal passeeren. Trekt het eskadron na op de veldwacht gestooten te zijn terug, of gaat het, al vóórdat het onze infanterie ontdekt heeft, het terrein in, dan houdt de pelotonscommandant voe ling en zendt, bij het hervatten van de voorwaartsche bewe ging door den vijand wederom bericht aan de naastbij zijn de infanterieafdeeling. De mogelijkheid bestaat, dat het vijandelijke eskadron over Babakan 1 marcheert, als de voorpostencavalerie in Paboe aran 1 zit. Dit moet den pelotonscommandant duidelijk wor den, als hij na eenigen tijd, zeg een kwartier, niets op den grooten weg bemerkt, en als zijn patrouille in den ïug niets van zich laat hooren. Hij gaat dan voorzichtig naar zijn standplaats terug en zendt eene patrouille naar Sindangkar- sa met opdracht hem zoo spoedig mogelijk te berichten, of het eskadron den weg daarheen is ingeslagen. Tevens zoekt hij weer verband met patrouille no 2 om nadere belichten in te winnen. Nemen we aan, dat het vijandelijke eskadron werkelijk over Babakan 1 marcheert en dat de uitgezonden patrouille bericht, dat het 't paardepad volgt, dat in Z. richting tusschen Singdangkarsa 1 en 2 loopt, dan zal de pelotonscommandant hiervan naar achteren berichten en zich daarna verplaatsen over Djatidjadjar 2 naar 1 en verder in Z. richting voeling 995 Het GEBRUIK VAN ONZE CaV. b/D VEILIGHEIDSTROEPEN. [Oct. 1913.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 35