methode oan onderiDljs en menken noor den onderinijzer bij het onderricht Dan den samengestelden juistsnellen aanslag, Toen ik eenigen tijd geleden, op verzoek van mijnen korps commandant, een voordracht hield over het onderricht van den samengestelden juistsnellen aanslag (s.j.s.a.), bleek mij, dat er nog immer behoefte bestaat aan eene goede beknopte handleiding ten dienste van dat onderricht, d.w.z. eene hand leiding, welke èn door beknoptheid èn door eenvoudigheid ook het Europeesch kader een duidelijk inzicht geven kan in de bij de beoefening van den s.j.s.a. te volgen methodiek. Omdat eene schematische voorstelling met korte toelichting mij tot dit doel het meest practisch toescheen, achtte ik het niet van nut ontbloot voor dit artikel, hetwelk ik voor bovengenoemde voordracht had gereed gemaakt, een plaatsje in ons tijdschrift te verzoeken. Schematische voorstelling van de wijze van beoefening van den samengestelden juistsnellen aanslag.x) (Zie plaat). Toelichtingen op de schematische voorstelling van de beoefening van den samengestelden juistsnellen aanslag. L)e schematische voorstelling dient om een duidelijk inzicht te geven in de methodiek tot het aanleeren van den samen gestelden juistsnellen aanslag. tiet spreekt vanzelf, dat bedoeld onderwijs niet kan aan vangen, vóórdat de onderdeelen goed worden uitgevoerd. De horizontale lijnen in de figuur geven van links naar rechts opvolgende tijdstippen aan, waarbij echter meer op 998 1) Voornamelijk ontleend aan een artikel van de hand van den kapitein Fabius.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 38