Beschouwingen over de bereden-artillerie. [Oct. 1913. UI. Opleiding Den nuurleiders. Bij den tegenwoordigen stand van de artillerie-tactiek, in verband met de groote uitwerking, die van een snelvuur batterij kan worden verwacht, en de daaruit voortvloeiende gedekte opstellingen, die voor onze eigen batterijen moeten worden uitgekozen, om waarborgen te verkrijgen voor een onverzwakt vermogen om vuur te brengen op die plaatsen, waar de gevechtsomstandigheden dit wenschelijk maken, worden aan de vuurleiders, batterijcommandanten en officieren van de batterij terecht in alle landen hooge eischen gesteld. De schietoefeningen op schietplaatsen hebben alom het veld ge deeltelijk moeten ruimen voor schietoefeningen in onbekende terreinen, waarbij ook de tactische kennis van de artillerie aanvoerders tot uiting kon komen en de waarneming en de opstelling der doelen meer in overeenstemming is te brengen met de verrassingen, die het gevechtsveld ons zal leveren. Daarvoor is het noodig, dat de schietregels zelf in de eerste plaats zoo eenvoudig mogelijk zijn, maar bovendien, dat de officieren zoo min mogelijk moeilijkheden ondervinden bij het in toepassing brengen van die regels. Dit laatste is slechts te verwachten, indien de opleiding van de aanstaande vuur leiders onder een eenhoofdige leiding zoo zaakkundig mogelijk plaats heeft. De vraag of bij de tegenwoordige schietoefeningen te Batoe Djadjar de verschoten hoeveelheid munitie in overeenstemming is met de kennis, die daaruit voor de officieren is te verkrijgen, moge ieder voor zich zelf beantwoorden, wij gelooven, dat in ieder geval een schietschool voor de bereden artillerie, onder leiding van een bekwaam batterijcommandant, die eenige jaren die betrekking waarneemt, geen overbodige luxe zal zijn. 1033 Wolil der Armee, deren höhereFührer die Artillerie richtig zu verwenden ver stellen, deren Artillerie Kommandeure taktisch wohl geschult sind und deren Artillerie Offiziere ein modernes Material technisch vollkommen beherrschen. I. M. T. 1913. 69.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 73