Korte fïlededeelingen. 3apan en füexico. 5et Vrijmillig militair fflotorrijderskorps (0. dl. (I). K.) in Dederland. De verhouding tussehen Japan en Mexico wordt in den laatsten tijd meer en meer vriendschappelijk, terwijl die tussehen Noord-Amerika en Japan, gelijk bekend, van minder innigen aard is. Het Mexikaansche volk zou gaarne een bondgenootschap met Japan wenschen, maar dit rijk wil liever geen daad verrichten, die in Washington wellicht aan stoot zou geven, omdat het hoopt, dat de Californische kwestie nog altijd langs minnelijken weg zal kunnen worden opgelost. Het is echter duidelijk, dat Japan door zijn betrekkingen tot Mexico toch een lichten druk op N. Amerika hoopt uit te oefenen. Het uitgestrekte Mexico, met een gebied ruim 5 maal grooter dan Japan, is een zeer geschikt ter rein voor Japansche kolonisten. Het klimaat is er uitstekend. De be volking is hoogst waarschijnlijk met die van Japan verwant. Ver schillende familienamen komen met de in Japan gebruikelijke overeen. De manier van zitten en ook de bouwwijze van de huizen is dezelfde als in Japan. Er schijnen onderhandelingen gaande te zijn, om het grootste deel van de Mexikaansche provincie Morelos ter beschikking van Japansche kolonisten te stellen. Der Ostasiatische Lloyd 1 Aug. 1913. Bij K. B. van 3 Juni 1913 No. 50 is in Nederland een vrijwillig militair motorrijderskorps opgericht. De uitvoeringsbepalingen zijn vastgesteld bij de Ministerieële beschikking van 18 Juli d.a.v. He Afd. No. 584. Het K. B. vermeldt in art. 1., dat het korps in het bijzonder bestemd is voor den ordonnansendienst. Uit de volgende artikelen lezen we nog dat de leden van het korps zich voor drie jaar verbinden dat aan het hoofd van het korps een door de leden gekozen bestuur staat dat de Commandant een officiersrang bekleedt en de overige leden tot vaandrig kunnen worden benoemd; dat de uniform door de Koningin wordt vastgesteld dat de schildwachten voor de in uniform gekleede leden van het korps de eerbewijzen verrichten. Uit de bovengenoemde ministerieële beschikking stippen we nog aan: le. Het V. M. M. K. bestaat uit hoogstens 120 leden. 1036

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 76