Oct, 1913.] Koste Mededeelingen. 1040 trent de beschrijving van het pas verschenen blad Rottweil werd ech ter in het laatste Januarinummer van het „Geographische Zeitschrift" het volgende gevonden „lm allgemeinen Teil der Erlauterungen wird die orohydrographische Ent- „wickelung gesehildert und auch auf die wirtschaftliclien, Besiedlungs- und „Verkehrsverhiiltnisse der versckiedene Landschaften naher eingegangen. „Der umfangreiclier spezielle Teil behandelt die Ablagerungen des oberen „Buntsandsteins, Muschelkalkes, Keupers, Lias und die Tektoniek des Gebie- „tes. Den jüngeren Bildungen (Dilivium und Alluvium) ist ein besonderer „Absehnitt gewidmet. Auch die Bodenverhaltnisse in land und forstwirt- schaftlieher Hinsieht, die nutzbaren Gesteine und Quellen sind eingehend berüoksiehtig." Topographischer Atlas des Königreiches Württemberg, i: 50000. 55 bladen. Is de hierboven bedoelde kaart, die echter bijgehouden wordt. Zij is lithografisch in zwartdruk verveelvuldigd met terreinvoorstelling, door arceeringen. Op de oude bladen zijn de hoogtecijfers opgegeven in Wurtem- bergsche voeten, op de nieuwe in meters. Generalkarle des Königreiches Württemberg, 1: 900 000. 6 bladen. Oorspronkelijk bewerkt door „Oberfinanzrat" von Mittnacht, toen maals Directeur der „Landesvormessung", en van 1842 tot 1853 door het „Konigliche Statistisch-topografisch Bureau" op vier bladen in zwartdruk gereproduceerd en uitgegeven, verscheen de nieuwste uitgave in zes bladen. Behalve de wateren, die blauw zijn aangeduid, is alles, ook de gearceerde terreinvoorstelling, in het zwart gehouden. De tal rijke hoogtegegevens zijn in meters uitgedrukt. Das Königreich Württemberg, 1 400.000. 1 blad. Deze kaart voor het eerst in 1841 gepubliceerd, is lithografisch vermenigvuldigd, het terrein in bruine arceeringen. De redactie van de nieuwste uitgave is bewerkt door luitenant-kolonel von Finck, de leider van de topografische afdeeling van het „Statistische Landesamt". Geivasser- und Höhenkarte des Königreichs Württemberg, 1 600.000. Deze kaart geeft eene voorstelling van den hydrografiscben en orografischen toestand van het koninkrijk, zij is bewerkt in lithografie, het schrift en de talrijke hoogtegegevens zijn zwart, de wateren met bijbehoorende beschrijving blauw gedrukt. Het terrein is voorgesteld in twaalf gordeltinten, waarvan drie van 100 tot 100 M in donkerder wordend groen, de overige van 300 tot 1000 M. op afstanden van 100 M., verder van 1000 tot 1500, en ten laatste boven 1500 M. in donkerder wordend bruin zijn aangeduid. De waterscheidingen zijn in rood gedrukt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 80