OSficiers-gamelIes. Korte Mededeei.ingen. [Oct. 1913. Hydrografische Ubersichtskarte des Königreichs Wiirttemberg, i 600.000. De kaart geeft in tinten de voornaam ste stroomgebieden weer, het gebied van den Neckar en het meer van Constanz blauw, dat van den Donau licht rose en van den Tauber grijs. De daaraan grenzende stroomgebieden zijn slechts in kleuren ombiest. Ook hier zijn de waterscheidingen (in vijf soorten onderscheiden) in rood gedrukt. De stations, waar peilschaalwaarnemingen plaats hebben, zoomede de regenwaarnemings- en meteorologische stations zijn door conventioneele teekens aangegeven. Een bij de kaart behoorende legenda behelst gegevens omtrent de oppervlakte van de groote stroomgebieden. De kaart is even als de vorige bewerkt door den inspecteur van het „Statis tische Landesamt" G. Regelmann en wordt gedrukt door de typo grafische inrichting van de firma Giesecke Devrient (Leipzig en Berlijn). J. VAK KOOK. Na eene korte, maar grondige kennismaking hebben de kook- en filterwagens zich bij den troep de plaats veroverd, die ze verdienen daarbij in te nemen. Ze mogen een bepaald succes genoemd worden van het streven om den minderen man, na zijn vermoeiende taak, vlug een smakelijk en alleszins degelijk maal te verschaffen, zonder dat hij zich het hoofd behoeft te breken met de zorgen, verbonden aan het bereiden van zijn eigen eten. 't Is een lust te zien hoe coulant en ordelijk een elk z'n portie ont vangt; allen eten gelijktijdig, zijn gelijk klaar en genieten gelijkelijk en vlug de noodige rust. Hoe steekt daarbij af de wijze waarop de officieren in hunne voe ding voorzien De een diept uit een boengkoesan een etensdrager op, die door de zorg van Vrouw of kokki een koude nassi-goreng bevat; een ander pikt, gezeten op een slootberm, uit een blikje van Tieleman en Dros een koude hutspot nog een ander kauwt, kuierende, op 'n bo terham, die bij 't transport in de verdrukking is gekomen; er zijn er ook, die hunne bagage niet zoo gauw hebben kunnen vinden en die dan maar niet eten of zich tevreden stellen met een restje uit den kook wagen. Het is blijkbaar geen gewoonte, dat bij oefeningen de officieren sa men menage voeren en toch is zulks m. i. zeer gewenscht. De voordeelen van eene gezamenlijke menage zijn bij meerdere ge legenheden aan den dag gekomen. 1041

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 81