Korte Mededeelingen. Oct. 1913 Zoo zullen b. v. om recent te blijven ongetwijfeld de kameraden roet genoegen terugdenken aan de officiers-menage van het 11de Bat. gedurende de oefeningen op 5 en 6 September j. 1. bij Petoekangan, toen onze kranige menagemeester ons op schalen, borden, en in kommen van diverse vormen, afmetingen en kleuren, gerechten wist voor te zetten, die hoewel bereid middels primitief materieel en ongeschoold personeel toch een waardig effect maakten op onze officierstafel. Maar die prettige herinneringen zullen niet alleen gewijd zijn aan de materieele genoegens van die otficiers-menage, doch zeker ook voor een groot deel aan den prettigen geest onder de deelnemers daaraan; een geest opgewekt door het kameraadschappelijk samenzijn van alle Officieren van het korps om denzelfden disch, na gemeen schappelijk en warm (figuurlijk, maar ook letterlijk) streven om de oefening tot haar recht te doen komen. Door de zorg van één onzer waren de anderen vrij van de be slommeringen, verbonden aan het, elk individueel, medenemen van vivres, enz. en ten slotte was elks aandeel aan de kosten ruim gedekt door het van Landswege toegestane daggeld. In de tot nog toe gevoerde gezamenlijke officiersmenages kan ech ter eene groote verbetering worden gebrachtn. 1. door de aanschaffing Korpsgewijzevan eene officiersgamelle en door de toevoeging aan die menage van deskundig personeel. Hierdoor zou de merkwaardige verzameling van „veldcouverts" verval len, waarin zelfs de eigen officiersbediende geen weg meer weet en zou een regelmaat in de bereiding en opdiening der spijzen kunnen ko men, zeer ten gerieve van den menagemeester en de deelnemers. Voor de berekening van het benoodigde, neem ik het Veldbataljon Inf. als eenheid en acht daarvoor gewenscht: 24. couverts (diep- en plat bord, mes, vork en lepel). 24. bekers 24. theelepels 4. koffie-filters 4. waterketels (tevens theeketels) 4. kookstellen 4. kookpannen middelsoort 4. rijstschalen 4. braadpannen middelsoort 4. keukenmessen 4. keukenvorken 4. peperbussen 4. zoutvaatjes 4. melkkannetjes 4. suikerpotten 4. keper-tafellakens 24. keper-servetten 2. vleeschschalen 1. theebus 1. koffiebus. Alles zooveel mogelijk van alluminium. 1042

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 82