van Vreemde begers. Duitschland. Rusland. Vereenigde Staten uan II. fl. 1050 Proeuen in bef bommeniserpen uif Diiegtuigen. In de maand Juli j. 1. hebben in Kiel wedstrijden in het werpen van bommen uit vliegtuigen plaats gehad. Het oude pantserschip „Baiern", lang 98 6D breed 18 M., diende als doel. Geworpen werd van een hoogte van 500 M. Van de II vliegeniers, die aan den wedstrijd deelnamen, had alleen luit. Canter succes. Van diens 5 bommen troffen er twee, waarvan een nog maar juist het scheeps boord raakte. Alle andere bommen misten. Voorloopig heeft de artillerie de concurrentie van de vliegtuigen dus nog niet te duchten. Artilleristische Monatshefte. Augustus 1913. SameniDerking can leger en nloot. Teneinde in het leger meer juiste begrippen te verspreiden omtrent de samenwerking van leger en vloot zullen voortaan een aantal of ficieren van de landmacht telkens gedurende drie maanden bij de ma rine gedetacheerd worden. Van deze drie maanden wordt één maand op een slagschip, één maand op een kruiser en één maand op een mijnlegger doorgebracht. Elk jaar worden er 32 officieren op die wij ze gedetacheerd. Na afloop hunner detacheering houden deze officie ren voordrachten over hunne ervaringen. Jahrb. f. d. d. A. u. M. Aug. 1913. Infanlerieprojecfielen met rookontiDikkelaar. Proeven met bovengenoemde projectielen werden genomen met het doel deze voor het schatten van afstanden te bezigen. Hoewel het nogal moeite kostte, om vorm en gewicht van het projectiel zoodanig vast te stellen, dat dit ook op de grootere afstanden aan het doel be antwoordde, hebben de thans genomen proeven bevredigende uitkomsten opgeleverd. Een beperkt aantal van deze projectielen zal voor verdere proefnemingen aan de afdeelingen infanterie worden verstrekt. Schw. Mil. BI. Juli 1913.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 90