1058 Oct- 1913]. Tactische oefening op de kaart. nig wordt gebonden, dat hem de mogelijkheid wordt benomen de eigen Hoofdmacht ernstig nadeel toe te brengen. Bij ontvangst van het bevel van den A. B. zal de Voorhoede Ct. den marsch zoo snel mogelijk voortzetten. Ten einde reeds dadelijk een breeder front in te nemen, zal het gewenscht zijn bij den drie sprong van rijwegen bij Kg. Simpang tusschen pl 47en 46 een deta chement Z. van den hoofdmarschweg te doen afbuigen, om langs de kampongs Lebakgintoeng, Gasol 1. en Raweuj I. in de richting van Pasarean 1. door te dringen. Eerst nabij pl. 44 krijgt de Voorhoede gelegenheid zich ook naa* links te ontplooien, en kan daar op overeenkom stige wijze een detachement over Babakan 1. en Tangkil 2 in de rich ting van Rantjabali Wetan worden gedirigeerd. Aangezien de troepen vrijwel over open terrein moeten oprukken, moet de Artillerie der Voor hoede tijdig in stelling worden gebracht om zoo noodig de voorwaartsche beweging der Inf. onmiddellijk te kunnen ondersteuneu. Nabij pl. 44 opgesteld, met waarneming van af T 625.0, kan de Artillerie voorloopig zich van deze taak kwijten. Evenwel zal er naar gestreefd moeten worden zoo snel mogeljjk O. waarts terrein te winnen, om den uitgang van bet défilé vrij te maken, waarbij de batterijen zij het ook afwisselend, sprongsgewijze de beweging der Inf. zullen moeten volgen. De Voorhoedecavalerie zal, indien haar het doordringen in front wordt belet, het voordeeligst zijn aan te wenden in het bedekt terrein ten O. van Tangkil 1 van waar zij de verkenning tegen den N. rand van Ijiandjoer kan voortzetten en tevens de linker flank der Voor hoede kan beveiligen. Troepenindeeling a. Voortroep. Inf. I. Mitr. 1 sectie. Cav. 1/2 Esk. Genie 1 sectie. 800 M. b. Iloofdtroep. (tevens marschorde). Inf. II. Genie 1 sectie. Mitr. 2 sectiën. Arf. Ie Divisie Bg. Inf. \II. Inf. XXI 1 sectie) Det. Telegraafafd. 1 sectie van Inf. XXI. Aannemende, dat de Voorhoede mar cheert zooals in bovenstaande troepenin-

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 98