Oct. 1913.] Nogmaals het I. M. T. veroordeeld. zou worden verhoogd, doch het kan zijn, dat de opname van dergelijke stukken voor deze zelf minder geschikt is, doordat zij in vervolgstukken zouden moeten worden geplaatst, wat weieens hinderlijk kan zijn, of omdat de reproductie der bijgevoegde kaarten enz. het niet mogelijk maken. En in dit opzicht ga ik ten volle met U, geachte redacteur, mede, waar gij zegt, dat er naast het I. M. T. ruimte is, ja zelfs behoefte bestaat aan een tijdschrift, dat stukken van grooteren omvang 100 blz. druks), producten van uitge breide bronnenstudie enz. zal kunnen publiceeren. Die taak ligt m. i, geheel op den weg van de Indische Krijgskundige vereeniging. Door deze te volvoeren zou zij het I. M. T. ten zeerste kunnen aanvullen op die wijze zou er samenwerking bestaan tusschen beide organen, wat zeer ten nutte van het officierskorps zou zijn. Het spreekt wel vanzelf, dat het hier niet de bedoeling, noch van U, noch van mij, kan zijn, den nadruk te leggen op het aantal bladzijdenhet genoemde getal is, zooals ieder wel begrijpen zal, alleen maar aangegeven om op zeer glo bale wijze de gedachten uit te drukken. Ik kan mij immers voorstellen, dat een artikel met veel platen, doch van onge veer 25 blz. druks, niet geschikt is voor splitsing in stukken, terwijl een ander stuk van 150 blz. zonder bezwaar in on- derdeelen verdeeld en geplaatst kan worden in het I.M.T. Het komt er dan ook meer op aan de bedoeling te begrijpen en te waardeeren, dan zich precies aan den letter te houden. Nogmaals, wanneer de Ind. Krijgsk. Vereeniging er toe over zou kunnen gaan om in dezen geest meer te doen dan ze nu doet, dan zou ik dat zeer op prijs stellen en met mij, daar ben ik beslist van overtuigd, de meerderheid van de Indische officieren. Zoo wordt de vrede in dat korps bewaard, wat mijns inziens wel zoo verkieselijk is dan tweespalt te zaaien, zonder dat er werkelijk aanleiding toe bestaat. Ik geef de Ind. Krijgsk. Vereeniging derhalve beleefd in overweging het voorstel van den Heer Sieburgh in dien geest 1072

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 10