Oct. 1913.] Cavalerie bij de achterhoede. gen en dient de haar toegevoegde cavalerie uitsluitend, om haar: le. te beveiligen in haar marsch; 2e. haar tijdig te onderrichten, wanneer zij front zal moeten maken; 3e. de vleugels van een eventueel door haar ingenomen stelling te beveiligen. Een zelfstandige cavalerie-afdeeling, welke geheel onafhanke lijk optreedt van de achterhoede, dient om le. de voeling te onderhouden met de hoofdmacht an den vijand 2e. ter bestrijding der maatregelen, door den vijand met indirecte vervolgingsoogmerken genomen. Tot mijn verwondering verzuimt mijn collega het voeling- houden met de hoofdmacht geheel. Wel krijgt een patrouille (blz. 909) last, zich te plaatsen op een punt (brug, wegenknoop) 8 a 10 K. M. rugwaarts gelegen, maar deze dient uitsluitend, om te melden, hoever de directe vervolging reeds is voort geschreden. Waarom zij dan ook hare bevelen krijgt van den Colonne-Commt. en niet van den Commt. der achterhoede, begrijp ik niet. Na afloop van haar taak, sluit ze aan bij de achterhoede. Tot zijn verontschuldiging voer ik onmiddellijk aan, dat een voelinghouden, als door mij bedoeld, veelal in de oorlo gen werd nagelaten, maar dat is geen reden, dat wij in de toekomst in een zelfde fout zouden moeten vervallen. Wordt echter een dergelijke opheldering achterwege gelaten, dan kan het voorkomen, dat een terugtocht onnoodig en vaak ongewenscht ver wordt doorgezet, zonder dat de vijand ver volgt. Een vervolgingscolonne toch heeft slechts een beperkte werkingssfeer. Wordt zij niet tijdig gesteund door de vijande lijke hoofdmacht, dan is zij aan vernietiging blootgesteld. Het is dus wel degelijk noodig, om te weten le. hoe en hoe sterk de vijand aanvankelijk vervolgt; 2e. of deze vervolgende afdeelingen ook op steun kunnen rekenen en wanneer. 1092

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 32