[Oct. 1913. Ie. de beveiliging van den marsch der achterhoede, 2e. haar tijdig te onderrichten, wanneer zij front zal moe ten maken, en 3e. de vleugels van een eventueel door haar ingenomen stelling te beveiligen. Het omschrevene onder le en 2e behoort bij de verplich tingen van de achterhoedecavalerie gedurende den marsch der achterhoede, dat wil dus zeggen, als de vijand nog niet sterk genoeg opdringt om de achterhoede de^evec/ïteformatie te doen aannemen, om daarna terug te gaan zooals in V. V. 75 (2) is omschreven. Is dat noodig geworden of van den aanvang af noodig geweest dan eerst gaat de achterhoede cavalerie, zooals bij elk gevecht, waar de infanterie aan het woord moet komen, naar de vleugels en beveiligt daar, zoo als onder 3e is aangegeven. Zoolang dat echter nog niet noodig is, is de marschformatie der achterhoede zooals V. V. 75 (1) aangeeft en aangezien het opdringen der direct ver volgende infanterie buiten kijf langs en onmiddellijk naast den marschweg zal geschieden, is dan ook de plaats van het gros der achterhoede-cavalerie gedurende den marsch (dat wil dus zeggen, vóór de gevechtsformatie van 75 (2) is aangenomen) op dien marschweg, want daar zal zij het opdringen der vijan delijke infanterie het tijdigst kunnen constateeren en melden. De marschweg mag dus, naar mijne overtuiging, gedurende den marsch van de achterhoede, onder geen voorwaarde door de achterhoede-cavalerie worden losgelaten. Zij dient daar niet om infanterie op te houden, daartoe is ze te zwak vooi deze wordt het front vrijgemaakt; zij dient echter wèl om eavaleriepatrouilles, c. q. afdeelingen, die langs den marsch weg de voeling willen opnemen, middels karabijnvuur op te houden en te noodzaken van den marschweg af te buigen. De heer Boon geeft verder, zeer terecht, aan eene zelfstan dige cavalerie-afdeeling, die geheel onafhankelijk van de achter hoede optreedt, de taak om de voeling te onderhouden met de vijandelijke hoofdmacht en verwondert zich daarna, dat ik dat voelinghouden geheel verzuim. Waarschijnlijk heeft hij, 1105

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 45