Nogmaals het I. M. T. veroordeeld. [Oct. 1913. aan de omstandigheid, dat de uitgeversfirma zoo'n bescheiden bedrag ter beschikking van den redacteur stelt, waarvan deze het honorarium voor corrector en medewerkers moet afzon deren dat dit honorarium althans voor Indië buitenge woon laag moet worden genoemd. Voorts ook omdat de re dacteur noodgedrongen verplicht is herhaaldelijk artikelen, waarbij platen of kaarten behooren, af te wijzen, uitsluitend, omdat de uitgever bezwaar maakt de meerdere kosten aan de reproductie, hieraan verbonden, te dragen. Een derde reden is verder, dat kaarten of grafieken bij de berekening van het hono rarium in het geheel niet in aanmerking worden gebracht. Wanneer wij eens een vergelijking maken tusschen het I.M.T. en De(n) Militaire(n) Spectator, welk laatste tijdschrift toch zeker wel als een goed militair-wetenschappelijk tijdschrift mag worden beschouwd, dan merken wij hierbij op: 1°. dat het ook door een burger-uitgeversfirma wordt uit gegeven 2°. dat het honorarium, wanneer dit nog wordt gegevenwant in de meeste gevallen moet de schrijver het zich een eer achtenzijn artikel er in opgenomen te zien en zich dus daar mede alleen vergenoegenal zeer laag is (nl. f 10 het vel druks van 16 bladzijden, die heel wat meer bevatten, dan die van het I.M.T.) 3°. dat eventueele platen en teekeningen aldaar evenmin bij de berekening van het honorarium in aanmerking worden gebracht en dat ook aldaar bij de aanneming van artikelen wel degelijk gelet wordt op de bijbehoo- rende teekeningen, enz. Het schijnt mij dan ook toe, dat de genoemde oorzaken voor de mindere militair-wetenschappelijkheid van het I.M.T. niet de juiste zijn, want waarom kan De Militaire Spectator wel aan dien eisch voldoen en het I.M.T. niet en dat nog wel onder de omstandigheid, dat het laatste beter betaalt, ja zelfs bijna drie en een half maal zooveel. Mijns inziens ligt het genoemde gebrek in het feit, dat de wetenschapsmannen ons Indisch periodiek van wetenschap- 1067

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 5