Korte Mededeelingen. [Oct. 1913. 1145 3e. hunne weduwen en weezen te ondersteunen in geval van be hoeftigheid 4e. wanneer zij betrekkingen nalaten, waarvan zij de kostwinners waren, dezen een onderstandspenning te verzekeren. Het Bestuur kan onder zeer buitengewone omstandigheden zijne bemoeiingen uitbreiden a. tot officieren, begiftigd met de Militaire Willemsorde; b. tot hen (officieren en minderen) die, ofschoon niet begiftigd met de Orde, Eervol zijn vermeld. Zij die ultimo 1912 een voortdurenden onderstand genoten, kunnen gebracht worden onder de volgende categorieën. Aantal Omschrijving. Jaarlij ksche onderstand. Aanmerkingen. 4 Ridders, gehuwd zonder kinderen f. 520.— 9 Ridders, gehuwd en 5 kinderen 286.- 20 Weduwen met 54 kinderen 2280.— 25 Weduwen zonder kinderen 2520.- 51 Totaal f. 5606. De geldelijke toestand der vereeniging is niet rooskleurig. In de 22e Algemeene Vergadering, die den 30en April 1912 te 's Gfravenhage werd gehouden, gaf deze aangelegenheid aanleiding tot eene ernstige gedachten wisseling. Het denkbeeld werd geopperd, de contributie te verlagen en langs dien weg te trachten tot uitbreiding van het getal leden te komen. Hiertegen werd aangevoerd dat wellicht zij, die reeds leden zijn, daarin aanleiding zouden kunnen vinden om hunne con tributie te verminderen. Daardoor zou dan verloren gaan aan de eene zijde, hetgeen langs den anderen kant werd gewonnen. Verder werd in het midden gebracht, dat een algemeen beroep op de burgerij, die door middel van circulaires zou kunnen worden op geroepen tot het geven van geldelijken steun, wellicht een gewenschte uitkomst zou geven. Dit middel werd reeds een paar malen toegepast en heeft toen telkens een zeer bescheiden resultaat gegeven. Meer succes ware vermoedelijk van zulk een beroep op de natie te verwach ten, wanneer als aanleiding daartoe naast het belang der "V ereeniging kon worden aangevoerd eene gewichtige nationale gebeurtenis, bijv. een belangrijke expeditie in Oost-Indië, of het eeuwfeest van Neerland s onafhankelijkheid. Door welke omstandigheid dan ook, de vereeniging schijnt hier in Indië blijkbaar weinig bekeDd te zijn. Einde 1912 waren slechts I. M. T. 1913. 76.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 85