Ven Vreemds hegers. Engeland. Italië. mitrailleurs op luchtballons en aeroplanes. Sa pan. Infanterie-organisatie. Bij bijzondere legerorder yan 16 September is bepaald, dat de bataljons Infanterie zullen zijn saamgesteld uit vier compagnieën Elke compagnie wordt gecommandeerd door een bereden majoor ol kapitein, waaraan nog een kapitein (as second in command) is toegevoegd. Elke compagnie is verdeeld in 4 pelotons. De vier compagnieën worden aangeduid door de letters A. B. C. en D., terwijl de pelotons in het bataljon de nummers 1 t/m 16 dragen. Army and Navy - Gazette. 20 Sept. 19i3. Inuoering u a n een nieuin type mitrailleur. Als "evolg van den uitslag der vergelijkende proeven tusschen ver schillende soorten van mitrailleurs werd thans besloten tot invoering van een licht type Maxim-mitrailleur. Dit type draagt den naam: mitrailleur model 1911" en zal langzamerhand het model 19Ub, waarmede het, wat sommige onderdeelen betreft, overeenstemt, vervan- Revue militaire. Augustus 1913. Eén van de reeds in N. Afrika gebezigde luchtballons is bij wijze van proef van een mitrailleur voorzien. Deze is opgesteld op een platform van het starre gedeelte van den ballon. Een koker, midden door den ballon en waarin een touwladder, geeft toegang tot dit platform. Ook zullen proeven worden genomen met de opstelling van mitrailleurs op vliegtuigen. De mitraibeurs, uit Frankrijk afkomstig, zijn van een bijzondere constructie, en zullen worden aangebracht op een Farman dubbeldekker. ,iq Jalirb. f. d. d. A. u. Ml. kept. lo. De plannen tot uitbreiding nan het leger. Met groote kans op zekerheid kan aangenomen'«^den, dat eerst op de begrooting voor het dienstjaar 1 April 1915—31 Maart 191 1 147

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 87