Oct. 1913.] Nogmaals het I. M. T. veroordeeld. rekent, om desondanks zich volkomen op de hoogte te houden van den voortgang der militaire wetenschappen. Hierdoor wordt tevens voorkomen de herhaalde wisseling van redacteur, wat natuurlijk ook weer zijn invloed op het tijdschrift moet uitoefenen. Doch zoover zijn we in Indië blijkbaar nog niet en is het de vraag of men er wel ooit toe zal kunnen komen, waar een groot deel der oud-officieren weer naar patria verhuist. Toch is dit een punt, dat wel eens ernstig overwogen dient te worden. En nu de vraag of het mogelijk zal zijn om een tijdschrift van den omvang van het I. H. T. alleen met wetenschap te vullen, zoodanig, dat het werkelijk genoemd kan worden het ideaal van een militair-wetenschappelijk tijdschrift. Ik vrees er sterk voor. Wanneer wij toch de verslagen van de Indische Krijgskundige Vereeniging nagaan, dan zien wij, dat deze wat hun omvang betreft nog al aanmerkelijk verschillen met de afleveringen van het I. M. T. Het aantal, dat jaarlijks verschijnt, is ook weer veel gerin ger, dan wat het I. M. T. geeft, en dat nog wel ondanks vrijwel elke voordracht in den laatsten tijd met f150 wordt gehonoreerd (voorwaar geen gering bedrag), terwijl nog even tueel reis- en verblijfkosten aan de inleiders worden vergoed. Men zou zoo zeggen, dat met zulk een honorarium het aantal inleiders voor het kiezen zou zijn, doch dit blijkt niet te zijn, als verwacht zou kunnen worden, tenzij dereden van het gering aantal sprekers gezocht moet worden in de hooge eischen door het bestuur gesteld. Doch dan zal ook het aantal schrijvers eveneens niet groot zijn, dat waardig wordt geacht om artikelen te leveren, wat geheel overeen stemt met hetgeen ik hiervoren reeds zeide. Ik wensch dien schrijvers voorts waarlijk geen geluk, want zoo langzamerhand zullen zij stukwerk moeten gaan leveren, wil de redactie n. 1. het tijdschrift van denzelfden omvang als het I. M. T. doen zijn. Dat hieronder ook de wetenschap pelijkheid zal lijden, behoeft voorzeker niet aangetoond te worden. 1070

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 8