fïïededeelingen betreffende hei Dndisch beger, SpoorireguerDoer ucm militaire uoeriuigen. 1152 Uit eene door de Permanente Militaire Spoorweg Commissie gehou den proef omtrent het inladen van treinmaterieel is het volgende gebleken ïn een gesloten goederenwagen kunnen worden vervoerd: 4 beladen treinkarren, dwars op de lengterichting van den wagen geplaatst en ontdaan van de lamoenboomen, of' 4 keukenwagens, op overeenkomstige wijze geplaatst en ontdaan van schoorsteen en lamoenboomen. Een groot gedeelte der gesloten goederenwagens is ongeschikt voor het vervoer van filterwagens door de geringe hoogte van de deuropening. Worden de treinkarren van de boomen en raden ontdaan, dan kun nen per gesloten goederenwagen 8 dergelijke karren worden vervoerd, de bodems overeind staande met het achtereinde op den vloer van den wagen. Ter voorkoming van het ombuigen of afbreken van de rongen der karren, is het noodig aan de overeindstaande bodems een vasten stand te verzekeren. Hooge open goederenwagens zijn wegens de geringe breedte van de deuropening ongeschikt voor het vervoer van militaire voertuigen. Ontdaan van raden en lamoenboomen, kunnen 8 treinkarren er in worden geplaatst op overeenkomstige wijze als in een gesloten goe derenwagen. Open goederenwagens met lage schotten zijn wegens de geringe breedte der deuropening ongeschikt voor het vervoer van militaire voertuigen. Ontdaan van raden en lamoenboomen, kunnen 4 trein karren er in worden geplaatst, dwars op de lengterichting van den wagen. Op een zandwagen kunnen worden vervoerd: 4 beladen treinkarren, of 4 keukenwagens, of 4 filterwagens, alle ontdaan van de lamoenboomen en dwars geplaatst ten opzichte van de lengterichting van den spoorwagen. Aangeteekend wordt hierbij, dat reeds bekend was, dat 4 van der gelijke voertuigen, ontdaan van de lamoenboomen, dwars op de leng terichting van den wagen, op een platten wagen kunnen worden ge plaatst. Bij het gebruik van verschillende wagensoorten dient dus het volgende in acht te worden genomen Bij militair vervoer op groote schaal zullen de platte wagens, welke slechts in beperkt aantal aanwezig zijn, in de eerste plaats moeten 1) Verstrekt door het D. v. O.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 92