Nogmaals het I. M. T. veroordeeld. [Oct. 1913. En of men nu voldoende lezers voor al die wetenschap zal kunnen vinden, valt eveneens sterk te betwijfelen. Men overwege al deze zaken dus wel terdege, vóór men het waagt het kapitaal der Vereeniging aan te spreken voor het op touw zetten van een zaak, die m. i. zeer weinig le vensvatbaarheid heeft. En dan is het nog zeer de vraag of de abonné's van het I. M. T. het wenschelijk vinden, dit tijdschrift te zien verdwijnen om plaats te maken voor een tijdschrift, dat naast het voordeel, van het ideaal van militaire wetenschap pelijkheid uit te maken, tal van nadeelen bezit, zooals in het voorgaande is uiteengezet. Zou het niet mogelijk zijn, geachte redacteur, om in deze of in een volgende aflevering een los velletje bij te voegen, waarop beantwoording door de abonné's wordt verzocht van de vraag, of zij werkelijk wenschen dit tijdschrift vervangen te zien door een zuiver wetenschappelijk tijdschrift, zooals door den Heer Sieburgh wordt voorgesteld? De kans toch bestaat, dat de gevormde commissie voor veel werk behoed wordt Wil de Indische Krijgskundige Vereeniging, desnoods te gen een kleine contributie-vermeerdering, naast haar thans reeds gegeven publicaties nog van tijd tot tijd eens een meei uitgebreid zuiver wetenschappelijk artikel het licht doen zien, niemand denk ik, dat daartegen bezwaar zal behoeven te ma ken; integendeel, dit zou ik zeer wenschelijk achten. Daarvoor zouden dan, naar bescheiden meening, die artike len in aanmerking kunnen komen, welke tengevolge van hun uitgebreidheid en hunne vele teekeningen, kaarten, gra fieken, schetsen enz. niet voor opname in het I.M.Ï. geschikt kunnen worden geacht. Men begrijpe mij hier echter wel; het is niet mijne be doeling hieromtrent te zeggen, dat ik die artikelen niet in het I. M. T. zou wenschen opgenomen te zien. Integendeel, ik zou het zelfs zeer aangenaam vinden, wanneer dit zou geschieden, daar hiermede ook het wetenschappelijk cachet 1071

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 9