De toepassing van het Velddienst-voorschrift. [Jan. 1914. geheel te zien mislukken dan toch in de volvoering van zijn taak op gevaarlijke wijze te worden bemoeilijkt door eene te late be slissing van een zijner onderaanvoerders om terug te trekken. En waarom zou de commandant van een voorpostende tachement al deze kwade kansen riskeeren, wanneer hij op meer doeltreffende wijze in de beveiliging zoo indirecte als directe kan voorzien? De waarneming van den vijand (indirecte beveiliging) kan immers evengoed, zoo niet beter aan patrouilles worden opgedragen (verg. 136), des gewenscht aan staande patrouilles als bedoeld in 139; terwijl de recht- streeksche beveiliging van het detachement wel het best zal worden verzekerd door de veldwachten zoodanig op te stel len, dat zij van af hunne opstellingsplaats rechtstreeks kun nen medewerken tot het vasthouden van den aan het voor postendetachement toevertrouwden post. Door een dergelijke wijze van beveiligen zal ook het best kunnen worden voldaan aan het voorschrift van 116 (2), lui- dens hetwelk aan de niet in dienst zijnde manschappen de meest mogelijke rust moet worden geschonken. Immers daar door heeft de Commandant van het voorpostendetachement meer vrijheid in de keuze van de opstellingsplaats van het detachement ten opzichte van de - overeenkomstig 109 (2) te versterken lijn, waarin de weerstand zal worden geboden. Omgekeerd zal daardoor onmiddellijk voorwaarts van het voorpostendetachement vaak kunnen worden volstaan met een veldwacht van geringe sterkte verg. 110 (2) hetgeen dus weer ten goede komt aan de gewenschte beperking van den zoo inspannenden veiligheidsdienst. De in de hierboven aangehaalde paragrafen van het nieuwe V. V. uitgewerkte gedachte is, kort samengevatbezetten en vasthouden van de voor de beveiliging meest gewichtige puntende voor de bezetting van deze punten bestemde de tachementen zooveel rust geven als de omstandigheden ge- doogen, door ze oordeelkundig op te stellen en te beveiligen. In deze gedachte moet logisch het streven van den Com mandant van een voorpostendetachement, die uiteraard ver- 33 I. M. T. 1914. 3.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 33