Jan. 1914 Uit de pkactijk sociëteiten en garnizoenen, waar artillerie (trein) is gelegerd (de meeste artilleriereglementen en voorschriften, de trein- voorschrifteD); bij het gewestelijk magazijn van kleeding en uitrusting te Batavia (Compagniesinstructie met modellen, Reisregelen, Kleedingvoorschrift, Tarieven overzichten); g. idem en in de militaire sociëteiten (Reglement voorloopig beheer militaire nalatenschappen); h. bij de I en VI Afdeeling van het Departement van Oorlog (Kookboek, Voorschrift mil. geneesk. dienst op voet van Oorlog, Handleiding mil. geneesk. dienst bij optreden tegen I. V.); i. bij het Hoofdbureau der Infanterie (Aanhangsel reglement inwendigen dienst infanterie ten behoeve van de mitrailleur compagnieën) k. bij het Depot van leermiddelen te Batavia (Terreinleer). In het bovenvermeld hoofdstuk II van de A. O. 1904 No. 102 wordt verder aangegeven, op welke wijze de militaire sociëteiten in het bezit komen van reglementen, dienstvoorschriften, enz. (herdrukken) en welke weg moet worden gevolgd bij het aanvragen van reglementen enz. bij de hoofdbureaux der artillerie en der genie, bij het gewestelijk kleedingmagazijn te Batavia en 'a Lands depot vaar leermiddelen te Batavia. Al dadelijk moet het opvallen, dat hierbij niet is opgenomen de wijze van aanvraag enz. van de uitsluitend bij het hoofdbureau der infanterie en de le en Vle Afdeeling van het D. v. O. verkrijgbaar gestelde boekwerken. Wel geeft het bovengenoemd overzicht en ook de A. O., waarbij die werkjes werden ingevoerd, behalve de wijze van verkrijgbaarstelliDg ook den piijs aan, doch dit is niet voldoende. Voor een officier, die een weinig op de hoogte is van bureaudieust, administratie e d. spreekt het natuurlijk van zelf, dat in deze gevallen dezelfde weg kan worden bewandeld, als bij het aanvragen van boekwerken bij de hoofdbureaux der artillerie en dei- genie, doch voor minder ervaren, op zich zelf aangewezen makkers is het wellicht gewenscht de betrokken A. O. in dien geest aan te vullen. 46

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 46