Uit de practijk. [Jan. 1914. of dienstvoorschrift, door de korps (detachements) comman danten rechtstreeks aan de betrokken Afd. van het D. v. O. een aanvraag voor het benoodigd aantal exemplaren ingediend. Het ligt derhalve voor de hand, dat de nieuwe reglementen enz. eerder bij het korps dan in de mil. sócieteiten zullen zijn aangekomen en als gevolg daarvan eerder in het bezit van het kader dan in het bezit van de officieren zullen zijn, hetgeen met het oog op de oefening en het houden van theorie zijn eigenaardige bezwaren medebrengt. Bovengenoemde bezwaren zouden kunnen worden onder vangen door een wijziging van de A. O. 1904 No. 102 in dier voege, dat de korps (det.) commandanten op de bovenvermelde aanvraag ten behoeve van het kader ook voor alle officieren van hun korps (det.) de benoodigde exemplaren aanvragen en met die aanvraag tegelijk het geldswaardig bedrag van de voor officieren bestemde exemplaren aan de betrokken Afd. van het D. v. O. overmaken. Het bovenstaande sluit'de verplichting in, dat alle officie ren de voor het kader bestemde reglementen enz. eveneens moeten ontvangen en deze vooraf moeten betalen. Tegen de verplichting, om de reglementen enz. te ontvangen, zullen wel geen bedenkingen worden geopperd, daar het een dringende eisch mag worden genoemd, dat de officieren in het bezit zijn van de voor hun kader voorgeschreven regle menten enz. Uiteraard moet hierbij eene uitzondering worden gemaakt voor herdrukken, uittreksels en Maleische vertalingen van reglementen, voorschriften enz., welke reeds in het bezit van de officieren zijn. Met het oog hierop zou in de A. O., waarbij een nieuw reglement, voorschrift enz. wordt ingevoerd, voortaan kunnen worden aangegeven, of de officieren al of niet in het bezit van dat reglement, voorschrift enz. zullen moeten zijn. Door deze bepaling zou dan tevens een einde worden gemaakt aan den wantoestand, dat een aantal officieren niet in het bezit zijn van de voor hen noodzakelijke regle menten, voorschriften, enz. 49 I. M. T. 1914. 4.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 49