Jan. 1914.] Uit de pbactijk. Evenals zulks ten opzichte van het kader is voorgeschreven, (A O 1904 No. 102,1 hoofdstuk sub 2) zou voorts de CCt. (det. ct.) ervoor verantwoordelijk moetenjzijn, dat hunne onderhebbende officieren ten allen tijde beschikken over een exemplaar van die reglementen, voorschriften enz. welke zij in hun bezit moeten hebben en dat die reglementen enz., zijn bijgewerkt en gewijzigd overeenkomstig de betrekkelijke orders en wij zigingsbladen. Wat het vooruit betalen van de door den Korps (det.) com mandant voor officieren aan te vragen reglementen enz. aan gaat, zij aangeteekend, dat dito. i. de eenvoudigste weg lijkt, ook om te voorkoken, dat de Korps (det.) commandanten met exemplaren van reeds vertrokken officieren blijven zitten. Is toevallig een officier na aankomst van een reeds door hem betaald reglement of anderszins vertrokken, dan wordt dit hem door den Korps (det) Commandant nagezonden. Een nadeel hiervan kan zijn, dat zoodanig officier op zijn nieuwe standplaats een reglement of voorschrift geruimen tijd zal missen, doch dit nadeel moet o. i. wegvallen tegenover de voordeelen van de voorgestelde regeling. Bovendien zal een enkelling gemakkelijk tijdelijk het betrokken reglement kun nen leenen of het desnoods tegen den meestal geringen prijs in de militaire sociëteit kunnen koopen. De militaire sociëteiten zullen nl. uit den aard der zaak een kleiner voorraad moeten blijven aanhouden op den voet van de thans bestaande regeling, en wel ten behoeve van uit Europa gekomen en andere weder in de sterkte opgeno men officieren, ter vervanging van verloren gegane exem plaren enz. Het zou begrijpelijkerwijze niet aangaan door den Korps (det) Ct. voor elk exemplaar een aanvraag aan de betrokken Afd. van het D. v. O. te doen indienen. Mocht de voorraad in de militaire sociëteit ter plaatse waar een officier in garnizoen is, uitgeput zijn of is in het garnizoen van den belanghebbende geen militaire sociëteit, dan zou hem de bevoegdheid moeten worden toegekend om ter erlanging van een reeds ingevoerd reglement of voorschrift 50

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 50